KOMUNIKAT MIEJSKIEJ KOMENDY POLICJI!

KOMUNIKAT MIEJSKIEJ KOMENDY POLICJI!

Komenda Miejska Policji w Lesznie informuje, że w marcu przeprowadzi akcję informacyjną w celu zmobilizowania i zwiększenia świadomości społeczności lokalnej w zakresie prawidłowego oznakowania posesji. Ma to istotne znaczenia dla usprawnienia działań wszystkich podmiotów, dla których łatwość łatwość identyfikacji domów jest ważna. Chodzi o sytuacje, w których ważne jest ratowanie życia i zdrowia, a także zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.

Policja przypomina, że właściciele nieruchomości lub osoby władające takimi nieruchomości, mają obowiązek umieszczania w widocznym miejscu tabliczki z numerem porządkowym. Najlepiej, by oznaczenie znajdowało się na frontowej ścianie budynku.

Obowiązek oznaczenia budynku numerem porządkowym wynika z art. 47b Prawo Geodezyjne i Kartograficzne (Dz. U. 2010.193.1287). Niedopełnienie obowiązku wynikającego z powyższego przepisu skutkuje popełnieniem wykroczenia określonego w art. 64 § 1 i 2 Kodeksu Wykroczeń (Dz. U. 2013.482). Działania prowadzone w marcu będą miały charakter typowo informacyjny, natomiast w kwietniu policjanci podejmą działania represyjne w stosunku do wszystkich, którzy nie realizują obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Lesznie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą