Koniec objazdów z Dąbcza do Leszna

Koniec objazdów z Dąbcza do Leszna

DSCN0198

Ruch na drodze powiatowej z Leszna do Dąbcza ponownie jest dwukierunkowy. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie odwołał tymczasowy zakaz wyjazdu z tej miejscowości na krajową „piątkę”. Do końca przebudowy ruch na drodze będzie odbywał się wahadłowo.

W połowie marca br. spółka Strabag rozpoczęła wartą ok. 3,2 mln zł przebudowę drogi powiatowej, na odcinku od drogi krajowej Nr 5 do Dąbcza. Na początku kwietnia, w związku z poszerzaniem jezdni do sześciu metrów, wprowadzono na niej ruch jednokierunkowy. Odbywał się wyłącznie w kierunku Dąbcza. Zarząd Dróg Powiatowych zorganizował objazdy dla ruchu w odwrotnym kierunku.

– Wykonawca wykonał wszystkie prace, które wymagały znaczącego ograniczenia natężenia ruchu. Wprowadzone utrudnienia ograniczyliśmy do minimum. Po kilku tygodniach przywróciliśmy ruch dwukierunkowy, co z pewnością kierowcy oraz pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej przyjęli z ulgą – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Dotychczas spółka Strabag poszerzyła jezdnię do sześciu metrów. Wykonano także podbudowę pod asfaltową nawierzchnię ścieżki rowerowej przebiegającej w zalesionej części drogi, trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej z kostki betonowej na odcinku położonym przy osiedlu mieszkaniowym.

źródło : http://www.powiat-leszczynski.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u