Konkurs Matematyczny w Sławnie

Konkurs Matematyczny w Sławnie

W dniach od 11 do 13 maja 2018 r. Natalia Maćkowiak, Dawid Mikołajczak i Natalia Mika – uczniowie Gimnazjum dla Dzieci Słabosłyszących i Niesłyszących w SOSW w Rydzynie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym w Sławnie. Pierwszego dnia po 11 godzinnej podróży 4 pociągami i autobusem (w związku z wykolejeniem pociągu we Wronkach) dotarli na miejsce. Po zakwaterowaniu w internacie, zjedli kolację, a następnie wyjechali do Słupska na bowling.
W sobotę od godziny 8 do 10 rozwiązywali przygotowane testy konkursowe z 10 zadaniami otwartymi z różnych działów matematyki.

O godzinie 12 wyjechali na wycieczkę do Ustki. Tam zwiedzili Muzeum Mineralogiczne, weszli na latarnię morską (niestety mgła uniemożliwiła piękne widoki), zjedli obiad w nadmorskiej restauracji, spacerowali usteckim molo do pomnika Syrenki, plażą, zjedli smaczne gofry. Po powrocie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu, podczas którego uczniowie ośrodka ze Sławna zaprezentowali zabawną pantomimę. Po niej nastąpiło ogłoszenie wyników. Natalia Mika zajęła VI miejsce, Dawid Mikołajczak VII miejsce, a Natalia Maćkowiak VIII miejsce. Po kolacji wzięli udział w grach i zabawach. W niedzielę uczestniczyli we Mszy Św., a po śniadaniu udali się w drogę powrotną do domu. Był to czas zdobywania nowych doświadczeń zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Do konkursu uczniów przygotowywały panie Alicja Kubiak i Emilia Katarzyńska.

źródło: soswrydzyna.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Wypadek na S5

Do zdarzenia z udziałem czterech pojazdów doszło około godz. 10.30, za węzłem Leszno Południe a przed zjazdem na węźle Rydzyna. – Ze wstępnych ustaleń wynika,

Znaleziono klucze nad zalewem „Rydzyna”

Dzisiaj ok godz. 16 w Rydzynie na terenie zalewu znaleziono klucze. Więcej informacji prywatnie. Odbiór na terenie Bojanowa. Czytamy na profilu FB https://www.facebook.com/anna.wolsztyniak.37

stat4u