Konkurs piosenki angielskiej pt. „Born to perform”.

Konkurs piosenki angielskiej pt. „Born to perform”.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbczu wzięli udział w szóstej edycji konkursu piosenki angielskiej pt. „Born to perform”. Organizatorami konkursu były Szkoła Podstawowa nr 10 w Lesznie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie. Pięć reprezentantek z klas I, IV, VI, VII oraz VIII ćwiczyło wybrane piosenki pod okiem nauczyciela języka angielskiego p. Jacka Ptaszyńskiego, aby ostatecznie doszlifować swoje wykonania. Etap półfinałowy odbył się 9 listopada w budynku I LO w Lesznie, gdzie każdy uczestnik bez udziału publiczności prezentował swój talent muzyczny oraz językowy. Ostatecznie do finału awansowały dwie uczennice z Dąbcza – Klara Andrzejewska (klasa I) oraz Anna Prałat (klasa VII). W finale, który został przeprowadzony w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, udział wzięły ósemki najlepszych wokalistów z kategorii klas I-III, IV-VI, VI-VIII, a jury miało wyjątkowo ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ występy uczestników były na wyjątkowo wysokim poziomie. Finalnie, Klara Andrzejewska zdobyła wyróżnienie w kategorii klas I-III, natomiast Anna Prałat z piosenką „Stone Cold” powaliła jury na kolana i zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas VI-VIII.

tekst/foto Jacek Ptaszyński

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Będą nowe chodniki w gminie Rydzyna

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do zlecenia budowy chodników w dwóch miejscowościach w gminie Rydzyna: Robczysku i Maruszewie. W budżecie powiatu leszczyńskiego na 2021 r.

Zamykają przejazd w Kłodzie

Planowane zamknięcie przejazdu kolejowego w Kłodzie potrwa od dnia 28.02.2021 r. godz. 18:00 do dnia 1.03.2021 r. godz. 12:00 źródło: rydzyna.pl

stat4u