KRUS ma nowego prezesa!

KRUS ma nowego prezesa!

Dotychczasowy szef KRUS Adam Wojciech Sekściński został odwołany ze stanowiska.

Nowym Prezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego została Aleksandra Stanisława Hadzik, która do tej pory pełniła stanowisko zastępcy prezesa.

Jak podaje nam dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk, zmiana na stanowisku prezesa KRUS odbyła się zgodnie z przepisami – na wniosek ministra rolnictwa.

Do odwołania byłego już prezesa Kasy doszło w piątek, 26 października.

Nowa prezes KRUS została pozowała na podstawie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Przyczyny zmiany na stanowisku prezesa KRUS oficjalnie nie są jednak znane, jednak według doniesień „Gazety Pomorskiej” minister rolnictwa przyznał, że były prezes KRUS został radnym wojewódzkim i stracił swoje dotychczasowe stanowisko, aby nie szkodzić swojej nowej pracy.

źródło: wiescirolnicze.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce