Krzykliwa debata społeczna

Krzykliwa debata społeczna

Podobnie jak w poprzednim roku Policja zorganizowała debatę społeczną w Rydzynie. Niestety, nie wzbudziła ona zainteresowania mieszkańców. Na czwartkowym spotkaniu pojawili się tylko  sołtysi, radni z gminy oraz dyrektor szkoły z Dąbcza. Zaproszonymi gośćmi byli burmistrz MiG Rydzyna oraz starosta leszczyński.

Mimo niewielkiej frekwencji dyskusja okazała się burzliwa. Zainteresowani mogli zadawać pytania, dotyczące bezpieczeństwa. Niektóre z nich okazały się trudne; wzbudzające kontrowersje, ale na każde starano się udzielić rzetelnej odpowiedzi.

Podczas rozmowy, podobnie jak rok temu, pojawiły się tematy, związane z bezpieczeństwem na drogach. Zapowiedziano również zorganizowanie specjalnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej Rydzyny, podczas której omówione zostaną sprawy dróg powiatowych.

Niestety, debata społeczna nie należała do spokojnych. Zamiast dyskusji i racjonalnych argumentów pojawiły się oskarżenia i wzajemne przekrzykiwanie się.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania i zachęcamy do uczestnictwa w tego typu wydarzeniach.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u