Krzysztof Mrozek brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski!

Krzysztof Mrozek brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski!

Krzysztof Mrozek z Wametu Dąbcze wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski, które w niedzielę odbyły się w Poznaniu. Dzięki dobrej postawie w stolicy Wielkopolski, gracz klubu z gminy Rydzyna uzyskał awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Niedzielne zmagania w Poznaniu składały się z dwóch etapów. Najpierw tenisiści stołowi rywalizowali w turnieju eliminacyjny, z którego dwóch najlepszych zawodników uzyskiwało awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Sępólnie Krajeńskim. W pierwszym etapie znakomicie zaprezentował się Krzysztof Mrozek, który pokonując w finale Macieja Buśko został triumfatorem zmagań eliminacyjnych.

W drugiem etapie, którego stawką były medale Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski, zagrało trzech tenisistów stołowych. Oprócz Krzysztofa Mrozka o miano najlepszego zawodnika do 21 lat w województwie rywalizowali także Dawid Mikuła (drugie miejsce w eliminacjach) i posiadający limit startowy na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Krzysztof Katafiasz. Ostatecznie reprezentant Wametu zajął trzecie miejsce i ze stolicy Wielkopolski wyjechał z brązowym medalem.

Warto także dodać, że dobry występ w Poznaniu zanotował Wojciech Chrząszcz. Drugi z graczy klubu z powiatu leszczyńskiego został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowy Świat z lotu ptaka

Nowy Świat – osada leśna w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. Sołectwo Nowa Wieś. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. tekst: pl.wikipedia.org

Biegniemy dla Piotrusia

Już 29 listopada 2020r zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I BIEGU W KRAINIE MUFLONÓW- biegniemy dla Piotrusia Szczerbala. Piotruś to kilkunastoletni chłopiec mieszkający w

Kolejny krok do przebudowy drogi gminnej w Kłodzie

Zgodnie z wynikiem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń zrealizuje roboty budowlane polegające na: Przebudowie drogi gminnej w miejscowości Kłoda (tzw.

stat4u