Kto im nawiózł śmieci?

Kto im nawiózł śmieci?

Na zlecenie gminy Rydzyna rozpoczęły się prace porządkowe terenu zielonego pomiędzy ulicami Ferrariego i Łopuszańskiego w Rydzynie. Pierwszy etap prac polega na wycięciu zakrzewienia oraz  połamanych i martwych drzew. W kolejnych etapach zaplanowane jest równanie i wyprofilowanie terenu. Niestety dotychczas wykonane prace ujawniły i wygenerowały kolejne koszty. Ogólnie rozumiane pojęcie śmieci, gruzu, kamieni, odpadów budowlanych, odpadów z ogródków przydomowych jak i bożonarodzeniowych choinek, to dla okolicznych mieszkańców chyba rzecz normalna i akceptowalna. Ciekawe dlaczego? Ten problem musi zostać wyeliminowany.

Nasuwa się pytanie kto te wszystkie śmieci tam przywiózł? Czyżby mieszkańcy drugiej strony Rydzyny? Kłody? Dąbcza? A może Leszna?  Niesfornych mieszkańców naszej gminy informujemy, że miejsce, do którego powinien trafić każdy odpad, to  PSZOK, który znajduje się obok rydzyńskiej oczyszczalni ścieków. Nie polna droga, las lub inne zaciszne miejsce.

Prosimy zapoznać się  z poniższą foto relacją i samemu ocenić opisaną sytuacje. Nam nasuwa się pytanie czy jest sens wykonywania tam jakichkolwiek prac i przygotowywania tego terenu do rekreacji.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

Planowane wyłączenia prądu w Dąbczu

24 listopada 2020 r. w godz. 07:30 – 08:0024 listopada 2020 r. w godz. 14:00 – 14:30 Dąbcze ul. Lotnicza nr 1; ul. Maruszewska działka

stat4u