Kto ma się zatrzymać?- nowy znak w Kłodzie

Kto ma się zatrzymać?- nowy znak w Kłodzie

Na chodniku po obu stronach wyjazdu z parkingu cmentarza w Kłodzie drogowcy postawili dwa znaki stopu dla rowerzystów. Niestety, sposób znakowania nadaje się do „Absurdów drogowych”.

Od strony Kłody znak jest po lewej stronie w kierunku jazdy, więc kierowcy na niego nie reagują.  Od Moraczewa znak jest po prawej stronie w kierunku jazdy, około 1,5 metra od jezdni.

Co z tego wynika? Pojechaliśmy obserwować, jak reagują kierowcy  i rowerzyści. Przez kilkanaście minut obserwacji żaden rowerzysta nie zatrzymał się na stopie dwóch popatrzyło na znak Najciekawsze były reakcje kierowców jadących od strony Moraczewa, jedni nie reagowali na stop, inni zwalniali a kolejni prawie się zatrzymywali.

Jaki jest sens znakowania w taki sposób?

1 thought on “Kto ma się zatrzymać?- nowy znak w Kłodzie”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u