Laptopy dla wychowanków rodzin zastępczych

Laptopy dla wychowanków rodzin zastępczych

Dzieci z dziewięciu zawodowych rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego otrzymały dziś laptopy i środki ochrony indywidualnej. Pozostali wychowankowie otrzymają wkrótce.

Z rodzicami zastępczymi spotkali się starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz kierownik PCPR Mateusz Juśkiewicz. Okazją ku temu była realizacja przez powiat leszczyński  projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie wyposaży wszystkie rodziny zastępcze funkcjonujące w powiecie leszczyńskim w środki ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki, płyn do dezynfekcji) oraz 53 wychowanków pieczy zastępczej w sprzęt komputerowy (laptopy z oprogramowaniem i osprzętem). Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie odebrali je rodzice zastępczy z rodzin zawodowych, wkrótce zrobią to pozostali rodzice zastępczy.  

Realizacja projektu kosztowała 178.409 zł, a pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u