Leszczyńscy policjanci „Świecili przykładem” - video

Leszczyńscy policjanci „Świecili przykładem” - video

Policjanci z Leszna rozdawali odblaskowe opaski i kamizelki podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Celem akcji było zachęcenie jak największej ilości osób do noszenie na co dzień elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym.

1 października br. u zbiegu Alei Jana Pawła II i ulicy Korcza w Lesznie policjanci wzięli udział w Ogólnopolskim Policyjnym Dniu Odblasków. To akcja informacyjno – profilaktyczna przypominająca niechronionym uczestnikom ruchu drogowego jak ważne, często ratujące życie, jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Policjanci tego dnia w miejscu dużego natężenia ruchu pieszych i rowerzystów rozdawali opaski odblaskowe, a najmłodszym kamizelki.

Jednocześnie policjanci zachęcali mieszkańców Leszna do korzystania z elementów odblaskowych na co dzień, nie tylko poza terenem zabudowanym i o zmroku jak nakazuje przepis Prawa o ruchu drogowym, ale także po zmierzchu w obszarze zabudowanym.

Najmniejszy element odblaskowy umiejscowiony w stosownym miejscu może uratować życie pieszego lub rowerzysty, sygnalizuje kierowcy jego obecność na jezdni i daje możliwość ominięcia przeszkody, wyhamowania lub zatrzymania pojazdu.

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków obchodzony był w ramach akcji „Świeć przykładem”.

 

Monika Żymełka
źródło: leszno.policja.gov.pl

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Znów tylko 30 dni na rejestrację pojazdu

Od 1 stycznia 2021 r. znów obowiązują przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące nakładania kar pieniężnych na właścicieli pojazdów, którzy w ciągu 30 dni

Rusza rejestracja szczepień przeciwko COVID-19

15 stycznia br. rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Powszechne szczepienia całego społeczeństwa ruszają w styczniu 2021 r.

„PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Nadal na wielkopolskich drogach dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Prędkość to niezmiennie główny czynnik, który powoduje, że dochodzi do wypadków w których ludzie odnoszą

stat4u