LIPIEC BEZ PLASTIKU

LIPIEC BEZ PLASTIKU

Akcja LipiecBezPlastiku wywodzi się z Australii, a jej promotorem jest Fundacja Plastic Free July, która od 2011r. nawołuje konsumentów do ograniczania stosowania tworzyw sztucznych jednorazowego użytku.

Lipiec, to miesiąc który sprzyja zwiększonemu stosowaniu tworzyw i związane jest to często z naszym egoizmem i wygodą. Myślimy TU i TERAZ, zastanówmy się jednak co będzie PÓŹNIEJ.

  • Wygodniej nam zrobić grilla i wyposażyć wszystkich gości w plastikowe naczynia, bo nie trzeba zmywać…..
  • Zrób to dla ŚRODOWISKA i zastąp plastikowe naczynia jednorazowe zwykłymi ceramicznymi lub użyj takich jednorazówek, które ulegają biodegradacji (np. ze skrobi kukurydzianej)!

 

  • Wygodniej nam wypić na mieście „szybką kawę” w jednorazowym kubku, bo nie potrzeba z naszej strony żadnej fatygi, wystarczy zapłacić i wyrzucić kubek po wypiciu kawy…
  • Zrób to dla ŚRODOWISKA i zabieraj ze sobą kubek wielorazowy, który nie stanie się odpadem zaraz po tym jak wypijesz z niego kawę!

 

  • Wygodniej nam nie pamiętać o torbach wielorazowego użytku, przecież mamy tyle na głowie…
  • Zrób to dla ŚRODOWISKA i miej choć jedną torbę wielorazowego użytku zawsze przy sobie (zajmuje naprawdę niewiele miejsca), pomyśl wtedy o tym jak świat może wyglądać za 100 lat! Foliowa torba rozkłada się około 300 lat. Średnio w ciągu roku zużywamy takich toreb 450 sztuk, a każdej z nich używamy około 20 minut i wyrzucamy!

 

  • Wygodniej …. czy to jest konieczne?
  • Zrób to dla ŚRODOWISKA i ograniczaj odpady z tworzyw sztucznych. Pomyśl o skutkach swoich działań, pomyśl o przyszłości!

źródło: kzgrl.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą