MALOWANA MUZYKA. II miejsce Kamila Sprutty

MALOWANA MUZYKA. II miejsce Kamila Sprutty

MALOWANA MUZYKA
W Kaliszu odbył się Jubileuszowy 40 Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”.
W roku 100-lecia odzyskania niepodległości honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Imprezą towarzyszącą Festiwalowi był Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Plastyka inspirowana muzyką dawną”. Młodzi plastycy w Rydzyńskiego Ośrodka Kultury od wielu lat z powodzeniem uczestniczą w konkursie. W tym roku II miejsce otrzymał Kamil Sprutta a prace Aleksandry Serwickiej, Urszuli Zięcik, Ewy Ciszak ,Oliwii Sarbinowskiej i Maksymiliana Paszka prezentowane były na wystawie pokonkursowej.
Pokonkursową ekspozycję oglądać można na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicz w Kaliszu.
Retransmisja inauguracyjnego koncertu prezentowana będzie 3 marca o godzinie 18.55 na antenie TVP3 Poznań W późniejszym terminie zostanie on pokazany w TVP Kultura i TV Polonia.

 

źródło: facebook.com/rok.rydzyna

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u