Marcin Otto nowym sołtysem Kłody

Marcin Otto nowym sołtysem Kłody

27 lutego 2018 roku późnym popołudniem odbyły się wybory na sołtysa wsi Kłoda. Urząd objął Marcin Otto, który wygrał zdecydowaną większością głosów.

Zebranie rozpoczęło się o 18.00. Ponieważ nie pojawiło się kworum,  tak jak zostało wcześniej ustalone – została zarządzona przerwa do 18.30. W tym, tzw. drugim terminie, kworum już nie obowiązywało. Ostatecznie pojawiło się 67 osób, które oddały swoje głosy na wybranego kandydata.

Liliana Szewczyk, pełniąca urząd sołtysa, podziękowała za długoletnią współpracę. Następnie Burmistrz Kornel Malcherek przedstawił informację o inwestycjach w Kłodzie.

Przed przystąpieniem do głosowania powołano komisję skrutacyjną w składzie: przewodniczący Marek Nowicki oraz członkowie: Marlena Andrzejak oraz Krystyna Złota. Następnie ludzie z sali mogli podać nazwiska swoich kandydatów na sołtysa.

Pojawiły się propozycje trzech kandydatów, z których dwóch wyraziło zgodę i wystartowało w wyborach.  Po uszykowaniu kart do głosowania, mieszkańcy oddali swoje głosy. Wygrał Marcin Otto. 

Udało nam się krótko porozmawiać z nowym sołtysem na temat celów oraz wizji, związanej z rozwojem wsi.

Do głównych celów należy zaliczyć integrację wsi oraz zjednoczenie mieszkańców. Kłoda jest dużą wsią, która ciągle się rozrasta. W planach są oczywiście imprezy, typu dożynki. Nowy sołtys planuje również podjąć działania na rzecz dzieci i młodzieży: rozbudować plac zabaw, czy odnowić boisko.

Marcin Otto jest otwarty na  kontakt z mieszkańcami wsi oraz planuje aktywne pozyskiwanie środków do budżetu sołeckiego.  Nowy sołtys zachęca również do uczestnictwa w zebraniu, dot. budżetu sołeckiego. Planów na inwestycje jest dużo; do priorytetów należy, m.in. zbudowanie chodników na Zapłociu.

Ciekawym pomysłem jest zostawienie rezerwy w budżecie na rzecz tych najbardziej potrzebujących.

„Chciałbym podziękować mieszkańcom za zaufanie, co do mojej osoby, a także do p. sołtys oraz do Koła Gospodyń Wiejskich” – mówi.

Marcin Otto liczy na udaną współpracę z mieszkańcami, KGW oraz Urzędem Gminy i tego właśnie mu życzymy po objęciu urzędu sołtysa.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

Nie ma lipy, będą lipy

Gmina Rydzyna otrzymała dofinansowanie na zakup lip drobnolistnych. Będzie ich aż sto osiemdziesiąt. Sadzonki zostaną umieszczone w kilku częściach naszej gminy. Ponad 59 tys. zł.

stat4u