Międzynarodowe sukcesy zawodnika Wametu Dąbcze!

Międzynarodowe sukcesy zawodnika Wametu Dąbcze!

Ostatnie dni są bardzo udane dla zagranicznego lidera Wametu Dąbcze – Mikhaila Tsyhanouskiego. 17-letni Białorusin najpierw wraz ze swoimi kolegami z juniorskiej reprezentacji wygrał drużynowy memoriał Tanyi Karpinskiej w Mohylewie, a następnie już z seniorską kadrą zajął trzecie miejsce w Finlandia Open.

Leworęczny Tsyhanouski jest aktualnie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem do lat 18 na Białorusi i liderem juniorskiej reprezentacji swojego kraju. To właśnie głównie za sprawą lidera Wametu Dąbcze Białorusini zwyciężyli w 51. edycji Tanyi Karpinskiej, ogrywając m.in. drużyny z Ukrainy i Litwy.

Prosto z turnieju w Mohylewie Mikhail Tsyhanouski udał się do Finlandii, gdzie wystartował w seniorskim Finlandia Open. W turnieju drużynowym wspólnie z Uladzislawem Rukletsovem stanęli na najniższym stopniu podium, ulegając w półfinale faworyzowanym Japończykom. We wcześniejszych rundach Białorusini wyeliminowali m.in. Kazachów, Luksemburczyków i Hiszpanów.

Dobre wyniki Mikhaila Tsyhanouskiego dobrze rokują przed sobotnimi derbami regionu w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Już 14. grudnia w Śmiglu miejscowa Polonia podejmie Wamet Dąbcze w ostatnim w 2019 roku meczu ligowym.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

ZTL Moraczewo na WIWATOWISKU

Po długiej, długiej przerwie ZTL MORACZEWO wróciło na scenę. Kilka dni temu zaczęliśmy pierwsze próby. – Oj, nie było łatwo- zdradza instruktorka P.Maciejewska. Zespół wraz

KGW Dąbcze świętowało dwie rocznice

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbcza spotkały się w restauracji Eden, aby świętować rocznice powstania koła i stowarzyszenia. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy. Kobiety obchodziły

stat4u