Międzynarodowy sukces Wametu! Tenisiści stołowi z Dąbcza zdobyli trofeum Trude Pritzi

Międzynarodowy sukces Wametu! Tenisiści stołowi z Dąbcza zdobyli trofeum Trude Pritzi

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze sięgnęli w sobotni późny wieczór po trofeum Trude Pritzi w międzynarodowych rozgrywkach TT Inter Cup. To jeden z największych sukcesów w historii klubu z gminy Rydzyna!

Na zakończenie zmagań w TT Inter Cup tenisiści stołowi z powiatu leszczyńskiego zmierzyli się na wyjeździe z niemieckim TSV Korntal. Po blisko trzech godzinach zaciętej rywalizacji zwycięstwo w tym spotkaniu odnieśli Niemcy 4:2. Wynik ten pozwolił jednak cieszyć się Wametowi Dąbcze ze zdobycia trofeum Trude Pritzi. Wszystko za sprawą wysokiej wygranej klubu z gminy Rydzyna we wcześniejszej potyczce z TTC Raiffeisen Kuchl 4:1.

W sobotnim spotkaniu z TSV Korntal po raz kolejny w tym sezonie znakomicie zaprezentował się Tomasz Mrozek. 18-latek wygrał swój mecz w grze pojedynczej z Philippe Vujacicem 3:0 oraz dorzucił triumf w grze podwójnej w parze z Mateuszem Przybyłem 3:2. Pozostali gracze Wametu Dąbcze – Agata Domańska, Mateusz Przybył i Krzysztof Mrozek przegrali swoje starcia singlowe w Niemczech.

Rywalizacja o trofeum Trude Pritzi w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup była na tyle wyrównana, że o końcowej klasyfikacji decydowały tzw. “małe punkty”. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się bowiem, że każda z drużyn ma na swoim koncie po jednym zwycięstwie i jeden porażce. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Wamet Dąbcze (6:5), drugie niemieckim TSV Korntal (6:6), a trzecie austriacki TTC Raiffeisen Kuchl (5:6).

Sobotnie spotkanie w Korntal było dla Wametu Dąbcze 15 starciem w historii występów w TT Inter Cup, a czwartym w tym sezonie. Przypomnijmy, że w aktualnej kampanii gracze z gminy Rydzyna wygrali z TTC Raiffeisen Kuchl (Austria) 4:1 i TSG Zellertal (Niemcy) 4:1 oraz przegrali z CMPJM Ingre (Francja) 3:4 i TSV Korntal (Niemcy) 2:4.

W czteroletniej historii startów Wametu w tych europejskich rozgrywkach najwięcej indywidualnych zwycięstw zanotował Krzysztof Mrozek – 7. Po sześć triumfów mają na swoich koncie Tomasz Mrozek i Mateusz Przybył, a pięciokrotnie zwyciężał Denis Bolewicz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zapraszamy na X Piknik Militarny

Już teraz zapraszamy w dniach 3/4 września 2022 do zamku w Rydzynie na X Piknik Militarny, Jak przystało na jubileusz, do zamku przyjedzie sprzęt ciężki,