Mieszkańcy Rydzyny uratowali "Boczka"

Mieszkańcy Rydzyny uratowali "Boczka"

W godzinach porannych AMICUS otrzymał od mieszkańców Rydzyny informacje o rannym bocianie, przebywającym  w okolicach Zalewu. Nie czekając ani minuty wyruszyli na poszukiwania klekota, którego dość szybko udało się zlokalizować. Niestety pierwsze starcie bocian – weterynarz zakończone zostało wynikiem 1:0 dla bociana. Starcie numer dwa zakończyło mecz wynikiem 1:1 i takim oto sposobem bocian vel Boczek został złapany i przetransportowany do  gabinetu Amicus.

Boczek ma niestety złamane skrzydło i dość spory ubytek skóry. Jego stan choć ciężki uważamy mimo wszystko za stabilny. Leczenie dzikich zwierząt jest ciężkie ze względu na ich naturalną małą odporność na stres, którym nie wątpliwie jest obcowanie z człowiekiem, a tym bardziej tak intensywne, gdyż przez kolejne myślę tygodnie czeka nas codzienna zmiana opatrunków i podawanie leków.

Będziemy na bieżąco umieszczać informacje na naszej stronie o Boczku, jego zdrowiu i postępach. Trzymajcie mocno kciuki.” – 

pisze Amicus Team.

źródło: facebook.com/Amicus

1 thought on “Mieszkańcy Rydzyny uratowali „Boczka””

  1. Można przypuszczać, iż jest to lokator gniazda w Dąbczu lub w Kłodzie. Właśnie w ich gniazdach pojawiły się już młode. Staje się zatem prawdopodobne, że te młode zginą. Pozostały przy życiu jeden rodzic nie będzie mógł ich wychować. Przyczyną zapewne było zderzenie się z TIREM podczas podejścia do lądowania. Przykro.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u