Mieszkaniec gminy Rydzyna kierował po narkotykach

Mieszkaniec gminy Rydzyna kierował po narkotykach

Do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami grozi 20 i 41-latkowi, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod działaniem narkotyków. Mężczyźni wpadli podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Poniecu.

W sobotę po godz. 22.00 w Poniecu na ul. Kusza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna był pobudzony, to wzbudziło wątpliwości mundurowych co do jego stanu trzeźwości. Okazało się jednak, że mężczyzna jest trzeźwy. Zachowanie mężczyzny nie dawało spokoju policjantom. Użyty test do wykrywania narkotyków dał wynik pozytywny. 20-latek kierował będąc najprawdopodobniej pod wpływem środka odurzajacego. Pobrano mu krew do dalszych badań.

Kolejnego dnia wieczorem policjanci z Ponieca zatrzymali do kontroli drogowej BMW. Pojazdem kierował 41-letni mieszkaniec gm. Poniec. Mężczyzna przewoził troje pasażerów. Nerwowe zachowanie mężczyzny przekonało funkcjonariuszy aby użyć testera i sprawdzić, czy kierujący nie prowadzi auta pod działaniem narkotyków. Badanie wykazało, że 41-latek znajduje się pod działaniem środków odurzających. Kierującemu została pobrana krew do badań.

Mężczyznom zostało zatrzymane prawo jazdy. Jeśli dalsze badania krwi obu kierowców potwierdzą, że kierowali oni pojazdami będąc pod działaniem środków odurzających grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

źródło: gostyn.policja.gov.pl

1 komentarz do "Mieszkaniec gminy Rydzyna kierował po narkotykach"

  1. wielkie mecyje w jabłonnie co dzień cpają policja o tym wie i palcem niekiwnie tylko zboczone plotki robi

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą