Mieszkaniec gminy Rydzyna przekroczył prędkość na podwójnym gazie

Mieszkaniec gminy Rydzyna przekroczył prędkość na podwójnym gazie

Akcja „Prędkość – Zero Tolerancji” ukierunkowana jest na kontrole kierujących jadących z nadmierną prędkością. Jednak podczas trwania akcji policjanci zwracają uwagę również na inne naruszenie przepisów ruchu drogowego. W miniony weekend „ciężką nogą na gazie” wykazywały się… kobiety.

1 i 3 marca br. policjanci w zaledwie kilku godzinach największego szczytu komunikacyjnego przeprowadzili akcję „Prędkość – Zero Tolerancji”. To akcja prowadzona na drogach całego województwa wielkopolskiego. Pomimo, że jest uprzednio zapowiadana i tak wielu kierowców „wpada” na znacznych przekroczeniach prędkości.

Podczas minionych działań policjanci skontrolowali blisko 80 pojazdów. 36 kierujących dopuściło się przekroczeń prędkości, a 18 popełniło inne wykroczenia w ruchu drogowym. Ponad 70 kierującym sprawdzono stan trzeźwości. Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne samochodów za nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów.

W trakcie minionego weekendu kilka osób straciło prawa jazdy i to nie tylko w związku z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Niechlubnymi rekordzistkami w przekraczaniu prędkości okazały się kobiety.

Minionej soboty (2.03.) około godz.15.30 w Trzebani policjanci leszczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 27-letnią mieszkankę gminy Krzywiń, która kierując osobowym VW wyprzedzała pojazd na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu dróg i dodatkowo przekraczając linię podwójną ciągłą. W wyniku kumulacji wykroczeń policjanci ukarali 27-latkę mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych, a na jej konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Ponad godzinę później na wiadukcie Grota – Roweckiego w Lesznie policjanci zatrzymali 32-letnią mieszkankę gm. Włoszakowice, która kierowała VW Passatem z prędkością 107km/h, gdzie maksymalnie dozwolona prędkość to 50km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy, została ukarana kilkusetzłotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia ok. godz. 19.30 w gm. Krzemieniewo kierujący oplem, 45-letni mieszkaniec gminy Poniec jadąc z Oporowa do Mierzejewa na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wjechał na teren prywatnej posesji uszkadzając po drodze znak drogowy i roślinność znajdującą się na posesji. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swój wyczyn odpowie przed sądem.

3 marca br. policjanci zatrzymali dwie osoby, które straciły prawo jazdy. Mieszkanka Złotowa na wiadukcie w Lesznie poruszała się mercedesem z prędkością 101km/h, natomiast na trasie Rydzyna – Leszno mieszkaniec gminy Rydzyna kierując nissanem w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 70km/h poruszał się z prędkością 148km/h. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawca wykroczeń odpowie przed sądem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

stat4u