Mikhail Tsyhanouski wygrał Top 12 Białorusi juniorów

Mikhail Tsyhanouski wygrał Top 12 Białorusi juniorów

Znakomicie nowy sezon rozpoczął Mikhail Tsyhanouski. Nowy zawodnik Wametu Dąbcze wygrał w miniony weekend turniej Top 12 Białorusi juniorów.

Przez dwa dni w Mińsku z udziałem dwunastu najlepszych zawodników Białorusi do lat 18 trwała rywalizacja w turnieju Top 12. Triumfatorem imprezy został pozyskany w okienku transferowym przez Wametu Dąbcze Mikhail Tsyhanouski, który w finale pokonał Heorhi Kunatsa 4:3 (11:5, 11:8, 7:11, 11:8, 13:15, 6:11, 11:9). Wcześniej, bo w półfinale, nowy gracz klubu z gminy Rydzyna pokonał Uladzimira Belakona 4:0 (11:5, 11:6, 11:6, 11:3).

Mikhail Tsyhanouski swoje pierwsze kroki w tenisie stołowym stawiał w klubie z Grodna. Od września jest objęty szkoleniem przez Białoruski Związek Tenisa Stołowego i trenuje w centralnym ośrodku w Mińsku. W barwach Wametu Dąbcze zadebiutuje już 28. września w wyjazdowych meczach 2. ligi z Piastem Ostrzeszów i Tajfunem Ostrów Wielkopolski.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.