Mistrzostwa Polski w Rydzynie

Mistrzostwa Polski w Rydzynie

Mistrzostwa Polski seniorów we florecie (Rydzyna/Leszno), szabli (Śrem) i szpadzie (Wrocław) – 10/10/2020r

Rydzyna, Śrem i Wrocław – to miasta, które gościły w miniony weekend szermierzy rywalizujących o tytuły Mistrzów Polski seniorów. W sobotę rozdano medale w zawodach indywidualnych.

W finale turnieju florecistek, w którym spotkały się dwie reprezentantki AZS AWF Poznań, Katarzyna Lachman okazała się o jedno trafienie lepsza od Martyny Synoradzkiej wygrywając 14:13. Na podium stanęły jeszcze Aleksandra Jeglińska (AZS AWF Warszawa) i Marika Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań). 

Tytuł Mistrza Polski florecistów obronił Leszek Rajski (Wrocławianie), dla którego to już piąte zwycięstwo w zawodach tej rangi. Jego finałowym rywalem był Mikołaj Rudnicki (KS AZS AWFiS Gdańsk), brązowe medale zdobyli Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) i Jan Jurkiewicz (Toruńska Akademia Floretu). 

Po raz drugi na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski seniorek w szabli stanęła Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa). Srebro wywalczyła Angelika Wątor (ZKS Sosnowiec) a tuż za finalistkami uplasowały się Bogna Jóźwiak (O. Ś. AZS Poznań) i Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec). 
Złotym medalistą w rywalizacji szablistów został Adrian Stanisławski (KKSz Konin), który w decydującym pojedynku pokonał Mikołaja Grzegorka (MUKS Victor Warszawa) 15:11. Podium uzupełnili Krzysztof Kaczkowski (ZKS Sosnowiec) i Marcin Lipiński (AZS AWF Katowice). 

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w szpadzie. Walki w strefie medalowej turnieju pań były bardzo wyrównane, wszystkie skończyły się różnicą jednego punktu. Wygrała Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków) po zwycięstwie nad Magdaleną Piekarską-Twardochel natomiast brązowe medale powędrowały do Alicji Klasik (RMKS Rybnik) i Glorii Klughardt (KS Szpada Wrocław). 
Najlepszym szpadzistą okazał się Maciej Bielec (AZS Wratislavia Wrocław) o jeden stopień niżej na podium stanął Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice). Ostatnie medale wywalczyli dwaj reprezentanci Piasta Gliwice – Bartosz Staszulonek i Damian Michalak

WYNIKI 
Floret kobiet 
Floret mężczyzn 

Szabla kobiet 
Szabla mężczyzn 

Szpada kobiet 
Szpada mężczyzn 

Transmisja wideo – Mistrzostwa Polski seniorów

źródło: pzszerm.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rycerze dominują nad RÖBEN GIMBASKET

Cztery zwycięstwa w czterech meczach. Rycerze Rydzyna wykorzystują dobrą passę i zaliczają kolejne zwycięstwo w II lidze. Spotkanie z wrocławską drużyną zakończyło się wynikiem 82

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

stat4u