Młodzież z wizytą w Sejmie

Młodzież z wizytą w Sejmie

Uczniowie klas trzeciej a i trzeciej b z rydzyńskiego Gimnazjum 12 lutego uczestniczyły w obradach Sejmu i zwiedziły wystawę malarstwa polskiego w Muzeum Narodowym.

Wizyta w Sejmie mogła odbyć się dzięki zaproszeniu posłanki Andżeliki Modżanowskiej i pomocy Burmistrza Kornela Malcherka.

Uczniowie mogli uczestniczyć w obradach, obserwując pracę posłów z galerii, dzięki czemu przekonali się, jak wygląda uchwalanie ustaw rządowych. Młodzież z Rydzyny była świadkami podjęcia uchwały programu 500+.

Następnie razem z panią przewodnik zwiedzili budynek Sejmu. Dowiedzieli się wtedy, jak wygląda struktura Sejmu, a także poznali jego historię.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Narodowe w Warszawie, gdzie uczniowie wraz z opiekunami mogli podziwiać wystawę malarstwa polskiego.

źródło: www.facebook.pl/rydzyna.official

K. Zmyslowska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Dotacje powiatu dla klubów sportowych

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał 17 klubom dotacje na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu w 2021 r. Rada Powiatu Leszczyńskiego na finansowanie lub dofinansowanie zadań

Rycerze wygrywają

Rycerze 20 stycznia zmierzyli się z drużyną BC Swiss Krono Żary. Spotkanie na własnym boisku przyniosło zespołowi z Rydzyny kolejne zwycięstwo. Losy meczu rozstrzygnęła IV

stat4u