Można zwiedzać zamek w Rydzynie

Można zwiedzać zamek w Rydzynie

Od soboty przywrócona zostaje możliwość zwiedzania wnętrz zamkowych. Zwiedzanie odbywać się będzie w układzie dotychczasowym, tj. w weekendy od 12.00 do 17.00 o pełnych godzinach, natomiast w dni pracujące od 8.00- 16.00. Istnieje również możliwość telefonicznego umówienia się indywidualnego.

„Niestety na razie nie będziemy mogli nikogo przywitać kawą, czy jakimś smakołykiem” – informują zarządcy posiadłości.

Przypominamy, że od 23 października 2020 do dnia dzisiejszego, jedynym faktycznym wpływem finansowym są sprzedawane cały czas cegiełki zamkowe.

„W tym miejscu dziękujemy bardzo serdecznie wszytkim, którzy nas wspomagają. Mamy cały czas w pamięci pierwsze osoby z Rydzyny, które pojawiły się już dnia następnego po uruchomieniu naszej akcji cegiełkowej. pamiętamy Panią, która przyszła kupić cegiełki, gdyż dowiedziała się od syna z Norwegii, że Zamek prosi o wsparcie. To niesamowite doświadczenie życiowe. Sprawdza się tutaj przysłowie, że: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie… Prosimy o nas pamiętać i odwiedzać piękne sale zamkowe, gdzie cały czas czynne są również bardzo atrakcyjne wystawy. Serdecznie zapraszamy!” – zachęcają.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY

Zapraszamy na II RYDZYŃSKI PIKNIK ROWEROWY Już 12 czerwca odbędzie się piknik rowerowy. Start: Rynek w Rydzynie o godzinie 11:30

Podziękowania dla wolontariuszy

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań wolontariuszom WOŚP. Burmistrz MiG Rydzyny Kornel Malcherek i szef sztabu Sławomir Zygner zaprosili część zaangażowanych osób.

Nowy chodnik w Robczysku

Spółka Drogtranz zakończyła budowę chodnika w Robczysku w gminie Rydzyna. Zakres prac to budowa 215 mb chodnika w Robczysku, na odcinku od skrzyżowania z drogą