Najbardziej wiosenne święta

Najbardziej wiosenne święta

Nie ma wątpliwości, że Wielkanoc jest najbardziej wiosennymi świętami. Zazwyczaj zbiega się z początkiem wiosny i, choć w tym roku pogoda bardziej może kojarzyć się z jesienią, zima się kończy i powietrze staje się cieplejsze.

jarmarkwielkanocny

Życzymy Wam wielu ciepłych dni, dużo radości i dobrze przeżytego tego czasu. Do tego smacznego jajka, bogatego Zająca i Mokrego poniedziałku w gronie najbliższych. 😉

Dlaczego dzień Zmartwychwstania nazywamy Wielkanocą? Nazwa przywędrowała do nas z Czech, wraz z religią chrześcijańską i nawiązuje do cudu zmartwychwstania, który nastąpił nocą. Maria Magdalena przyszła do grobu Jezusa, gdy świat był pogrążony w ciemnościach. Kamień do grobu był odsunięty już w nocy, a Jezus ukazał się nad ranem.

Współczesne święta Wielkanocne przejęły wiele wzorców z dawnych, także pogańskich wierzeń. Zmieniło się tylko ich znaczenia. Warto jednak pamiętać, że Wielkanoc jest świętem radości. Tej ze Zmartwychwstania, tej z początku wiosny, która kojarzy się z nowym życiem.

Wielkanoc

W Rydzynie przed Wielkąnocą odbył się Jarmark Świąteczny, a także barwy konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. To wszystko mogło wprawić mieszkańców w świąteczny nastrój.

K.Zmysłowska

Źródło: www.wielkanoc.swieta.biz

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u