Narada sołtysów

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach. Do 30 września mają odbyć się zebrania wiejskie w sołectwach w sprawie podziału środków.

Na wszelkie spotkania w sołectwach, festyny i nadchodzące dożynki, przygotowane zostały banery, materiały promocyjne i informacyjne, mające pomóc zachęcić do szczepień przeciw covid-19, szczególnie osoby starsze.

1 lipca 2021 r. weszła w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze”, uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe, zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie.  Sołtysi dowiedzieli się także o zasadach działania gminnego punktu konsultacyjno-informacyjnego programu czyste powietrze, który miał swój debiut podczas minionego festynu w Jabłonie.

źródło: rydzyna.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce