Narodowe Czytanie w szkole w Dąbczu

Narodowe Czytanie w szkole w Dąbczu

Wraz z początkiem roku szkolnego 2020/2021 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Łopuszańskiego w Dąbczu intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby młodzi ludzie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie klas IV-VIII wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które miało miejsce 4 września. Zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom fragment Balladyny Juliusza Słowackiego. Wcielili się w role: tytułowej Balladyny, Aliny, Wdowy, Kirkora, Skierki i wzorcowo przeczytali swoje kwestie. Mimo trudnej w odbiorze dla tak młodego czytelnika lektury, uczniowie prezentowali wzorową postawę, uważnie słuchając fragmentu utworu. Szkolne Narodowe Czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz uwrażliwiania ich na piękno języka polskiego.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

stat4u