"Nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery" - relacja z III Biegu Niepodległości

"Nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery" - relacja z III Biegu Niepodległości

11 listopada odbył się w Rydzynie III Bieg Niepodległości. Wystartowało prawie czterystu uczestników. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale. Mimo że pogoda nie dopisała, na brak frekwencji podczas imprezy nie można narzekać. – Nie ma złej pogody, są tylko słabe charaktery – powiedziała dyrektor Magdalena Szymańska podczas wręczenia nagród zwycięzcom.

 

Głównymi organizatorami akcji byli burmistrz Rydzyny, Kornel Malcherek i dyrektor ROK-u, Magdalena Szymańska, a ich działania zostały wsparte przez Urząd Miasta Leszno i Powiatu Leszczyńskiego.  W imprezę zaangażowali się również strażacy, wspierający swojego kolegę po fachu i jego synka, Marcela. Los osieroconego wcześniaka nie jest obojętny także osobom, startującym w zawodach.
– Celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia aktywności fizyczne oraz wspieranie inicjatywy sportowo-patriotycznej – mówi Magdalena Szymańska.

Biuro zawodów w Dniu Niepodległości zostało otwarte już o godzinie 8.00 w HALI SPORTOWEJ. Za obsługę techniczną odpowiedzialni byli pracownicy Ośrodka Kultury oraz wolontariusze z rydzyńskiego gimnazjum. Zawodnicy, którzy zapisali się wcześniej, odebrali pakiety startowe, a niezarejestrowani dołączyli do listy. Dla każdego z biegaczy został przygotowany numer.

Po zarejestrowaniu, zawodnicy przenieśli się na plac Zamkowy, skąd mieli wystartować. Towarzyszył im optymizm i dobre humory. – Chcę się sprawdzić. Pierwszy raz biorę udział w biegu na taki dystans i mam nadzieję, że dam radę dobiec do mety – zwierza się jeden z uczestników biegu.

Przed rozpoczęciem biegu, odbyła się około dwudziestominutowa rozgrzewka. O 11.11 biegacze i amatorzy nordic-walkingu wyruszyli opracowaną wcześniej trasą. Z kijkami spacerował, między innymi, burmistrz miasta, który – jak widać – czynnie angażuje się w życie gminy.

Uczestnicy Biegu Niepodległości startowali w trzech kategoriach:
– Bieg długodystansowy Kobiet i Mężczyzn
– Bieg długodystansowy Służb Mundurowych
– Rekreacja – nordic walking.
Na trasie biegu pojawili się również wolontariusze z puszkami, którzy zbierali datki na małego Marcelka.

Zawodników wspierali kibice. – Towarzyszę mojemu chłopakowi – mówi Patrycja Pawlak. – Biega amatorsko, sam dla siebie. Tym razem zaangażował się w akcję.

Inauguracja nagród rozpoczęła się ok. 13.20 po ukończeniu biegu przez wszystkich zawodników.

WYRÓŻNIENI:

Kategoria OPEN KOBIET:
1. Marlena Nowacka (Piaski) – 45,43 min
2. Agata Gluma (Rydzyna) – 48,06 min
3. Zofia Mazur (Leszno)- 49,13 min
4. Sylwia Madalińska (Leszno)- 52,40 min
5. Aleksandra Traczewska (Kaczkowo) – 53,09

Kategoria OPEN MĘŻCZYZN:
1. Dariusz Śliwiński (Żnin) – 38,06
2. Łukasz Wróbel (Wiry) – 38,17
3. Patryk Musielak (Leszno)- 39,37
4. Dawid Masłowski (Leszno) -39,58
5. Radomir Graf (Leszno) – 40,43

Najlepsi z gminy Rydzyna:
Agata Gluma i Tomasz Musiał

Najstarszy zawodnik z Rydzyny:
Janusz Śliwiński

Najstarszy zawodnik z Leszna:
Henryk Rachubiak

SŁUŻBY MUNDUROWE:
1. Dariusz Śliwiński (Policja)
2. Łukasz Wróbel (Policja)
3. Patryk Musielak (Wojsko Polskie)

Straż Pożarna:
Bartłomiej Kędzia

Wojsko:
Martyna Wleklik i Patryk Musielak

Dariusz Śliwiński, zwycięzca III Biegu Niepodległości wspomina, że atmosfera podczas biegu była fantastyczna. – Są puchary, ciekawa trasa wokół zalewu i… grochówka, czyli wszystko, co podczas zawodów powinno być – śmieje się medalista.
Policjant przyznaje, że bieganie jest jego pasją i że często bierze udział w lokalnych zawodach.

Zwycięzca z Gminy Rydzyna, Tomasz Musiał cieszy się z sukcesu. – To III Bieg Niepodległości i trzeci raz jestem najlepszy z naszych okolic. W tym roku byłem 10, a rok temu jedenasty, więc może za dziesięć lat jakoś dojdę do pierwszego miejsca – mówi. Chwali też inicjatywę biegu dla Marcela i dodaje: –  Cieszę się, że dopisała frekwencja, mimo tej niezbyt przyjaznej pogody.

Dodatkowo nagrody otrzymało piętnaście losowo wybranych zawodników.

Rozdanie nagród uświetnił występ małych chirliderek, trenujących pod okiem Małgorzaty Piaseckiej. Dziewczynki wypadły świetnie i entuzjastycznie.

Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, a to oznacza, że każdy, kto wystartował – jest zwycięzcą. 🙂 Gratulujemy!

Katarzyna Zmysłowska

Foto: Bartek Matyla

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Zarząd powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Radni powiatu leszczyńskiego na LIII sesji udzielili Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego wotum zaufania, przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu samorządu w 2021 r. i udzielili organowi wykonawczemu

Powiat kolejny raz dofinansuje prace melioracyjne

Władze powiatu leszczyńskiego podpisały umowy ze spółkami wodnymi na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych. Łączna kwota dotacji w 2022 r. z budżetu samorządu to 100