Nieznana historia Rydzyny

Nieznana historia Rydzyny

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury Towarzystwo Miłośników Rydzyny zorganizowało spotkanie, podczas którego Zdzisław Moliński przedstawiał fakty i opowiadał historie Rydzyny oraz Zamku.

Nie były to jednak fakty, znane każdemu, a ciekawostki, o których mało kto słyszał. Na gości czekały fotografie przedstawiające Rydzynę z okresu przedwojennego. Moliński opowiedział relacje ludzi, żyjących w tamtym okresie, dzięki czemu łatwiej można było wyobrazić sobie realia opisywanych czasów.

Goście słuchali z zapartym tchem. Nieznana historia wzbudziła duże zainteresowanie, tym bardziej, iż dotyczyła naszej miejscowości i przodków.

Już teraz możemy zaprosić wszystkich na kolejne spotkanie tego typu.

5 thoughts on “Nieznana historia Rydzyny”

 1. Rydzynianka

  Mało naglasniacie takie sprawy. Promocja Rydzyny kuleje. Ludzie chętnie posłuchaliby tych ciekawostek o Rydzynie. Garstka ludzi na spotkaniu świadczy o tym że nikt nie wiedział tylko radni i pracownicy ROK-u. Prawidłowo powinno się takie coś ogłosić na plakatach i rozdać trochę ulotek.

 2. Nowy w gminie

  Czy na rydzyna24 w którejś zakładce można znaleźć zapowiedzi tego typu wydarzeń?
  Dzięki

 3. Portal oraz gazeta rydzyna24.pl nie są własnością UMiG Rydzyna, są własnością MastersIT Łukasz Wojciechowski. MY czyli MastersIT nie jesteśmy odpowiedzialni za promocje gminy Rydzyna. Zawsze publikujemy na bieżąco wszystkie wydarzenia.
  O kolejnym spotkaniu też poinformujemy.

 4. Rydzynianka

  Dziękujemy. Proszę zapraszać na takie spotkania młodzież oni nic nie wiedzą o swoim mieście. A Pan Molinski naprawdę opowiada z pasją.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

stat4u