Nowe stroje dla "Moraczewa"

Nowe stroje dla "Moraczewa"

Szykują się zmiany w garderobie tancerzy Zespołu Tańca Ludowego „Moraczewo”, Młodsze dzieci dostały tradycyjne ludowe bluzki a starsze całe stroje: krakowskie i góralskie. Zostały także dokupione kierpce i obuwie ludowe.

To jeszcze nie wszystko. Tancerze otrzymają również stroje do suity wielkopolskiej oraz polek warszawskich.

W akcję zaangażowali się rodzice, którzy dokupili drobne elementy do garderoby swoich podopiecznych. Największy wpływ na zakup strojów miał jednak Rydzyński Ośrodek Kultury, Burmistrz Kornel Malcherek, Starosta Jarosław Wawrzyniak,  oraz sponsorzy.

Jak udało nam się dowiedzieć od  kierowniczki i instruktorki zespołu, Patrycja Maciejewskiej: to nie koniec zakupów. W miarę pozyskiwania środków i sponsorów będą dokupywane nowe stroje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Trzy oferty na zakup energii elektrycznej

Pojawiły się ofert na zakup energii elektrycznej. Swoje propozycje złożyło trzech dostawców.Proponowane oferty są na zakup energii elektrycznej na lata 2021-2022. Protokół z otwarcia ofert

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

stat4u