OBJAZDOWE ZBIÓRKI ODPADÓW

OBJAZDOWE ZBIÓRKI ODPADÓW

Rydzyna 24 marzec cała gmina

 

Ruszają objazdowe zbiórki odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas zbiórek objazdowych odbierane są z nieruchomości zamieszkałych następujące odpady:

a) odpady wielkogabarytowe  t. j.:

  • meble: stoły, krzesła, szafy, komody, regały, tapczany, łóżka, sofy, fotele, biurka, meble ogrodowe, szafki łazienkowe itp.
  • inne wyposażenie gospodarstwa domowego t. j.: wózki dziecięce, foteliki samochodowe, zabawki dużych rozmiarów, deski do prasownia, stojaki na kwiaty, wieszaki na ubrania, karnisze, żyrandole, dywany, wykładziny, materace, pierzyny, walizki, miski, wiadra, rowery, sztuczne choinki,

b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (wszystkie urządzenia których prawidłowe działanie uzależnione było od dopływu prądu elektrycznego z sieci, baterii lub akumulatorów) t. j.:

  • urządzenia gospodarstwa domowego t. j.: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, odkurzacze, piecyki elektryczne, żelazka, blendery, miksery, roboty kuchenne, sokowirówki, młynki do kawy, tostery, frytkownice, krajalnice, noże elektryczne, wagi, zegary, suszarki do włosów, prostownice do włosów, masażery do ciała itp.;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: laptopy, komputery (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), drukarki oraz urządzenia kopiujące, notebooki, kalkulatory, maszyny do pisania, faksy, telefony (stacjonarne, komórkowe i bezprzewodowe), odtwarzacze mp3 itp.;
  • sprzęt RTV: radia, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, odtwarzacze CD i DVD, głośniki, wzmacniacze dźwięku itp.;
  • narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia do spawania, nitowania, lutowania, gięcia, piłowania, cięcia, skręcania  itp. nie używane do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: gry wideo, kieszonkowe konsole do gier, rowery treningowe, bieżnie elektryczne itp.;
  • przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty termometry elektryczne itp.;

Informujemy również, iż w celu ułatwienia właścicielom nieruchomości pozbycia się niewielkich ilości odpadów budowlano – rozbiórkowych oraz opon (które właściciel nieruchomości jest zobowiązany przekazywać do Punktu Selektywnego  Zbierania Odpadów Komunalnych), w ramach objazdowej zbiórki, bezpośrednio z nieruchomości będą odbierane:

  • wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, kabiny prysznicowe (nie szklane), brodziki, bidety, baterie łazienkowe (po 1 sztuce z każdego rodzaju z jednej nieruchomości);
  • opony od samochodów osobowych, rowerów, wózków, motorowerów i motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej – jednorazowo max 4 sztuki z jednej nieruchomości;
  • ramy i rolety okienne i drzwi – bez szyb (łącznie do 5 sztuk z jednej nieruchomości).

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram nadchodzących zbiórek odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i energetycznego:

HARMONOGRAM ZBIÓREK OBJAZDOWYCH 2018 R. – PÓŁROCZE I
(wg dat)

Gmina

Termin zbiórki

Miejscowości

Śmigiel 5, 6 2 marzec Koszanowo, Nietążkowo, Śmigiel – ulice: Akacjowa, Arciszewskich, Boczna, Dębowa, Dudycza, Jana Kozielskiego, Osiedle, Krasickiego, Kręta, Króla Stefana Batorego, Marcina Adelta,  Prusa, Szmalca
Śmigiel – ulice: 27 Stycznia, Al. Bohaterów, Al. Paderewskiego, Ariańska, Broniewskiego, Bukowa, Dworcowa, Działkowa, Fama, Fechnera, Hm. Łukomskiego, Iwaszkiewicza, Jagiellońska, Kątna, Kędzierskiego, Kilińskiego, Klonowa, Konopnickiej, Kościańska, Kościuszki, Kraszewskiego, Krótka, Leszczyńska, Lipowa, Łepkowicza, Matejki, Mickiewicza, Mierosławskiego, Młyńska, Morownicka, Ogrodowa, Ojca Św. Jana Pawła II, Orzeszkowej, Pl. Rozstrzelanych, Pl. Wojska Polskiego, Podgórna, Podgórze, Polna, Południowa, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich, Północna, Reymonta, Rolna, Rudnickiego, Sienkiewicza, Skarzyńskiego, Sikorskiego, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Staszica, Stawowa, Szkolna, Św. Wita, Wiatrakowa, Winnicka, Witaszka, Wodna, Wyspiańskiego, Zdrojowa, Zielona
Lipno 3 marzec cała gmina
Miejska Górka 3 marzec cała gmina
Śmigiel 3 7 marzec Bronikowo, Bruszczewo, Czacz, Machcin, Morownica, Nowe Szczepankowo, Nowy Świat, Poladowo, Podśmigiel, Sikorzyn, Smolno, Stare Szczepankowo
Jutrosin 10 marzec cała gmina
Śmigiel 2 10 marzec Bielawy, Brońsko, Czaczyk, Glińsko, Karśnice, Księginki, Nadolnik, Nowa Wieś, Nowy Białcz, Prętkowice, Skoraczewo, Stary Białcz, Żegrowo, Żegrówko
Święciechowa 2 10 marzec Długie Nowe, Długie Stare, Gołanice, Krzycko Małe, Lasocice, Niechłód, Ogrody, Piotrowice, Przybyszewo, Święciechowa, Trzebiny
Wijewo 1, 2 13 marzec cała gmina
Krzemieniewo 17 marzec cała gmina
Pakosław 17 marzec cała gmina
Śmigiel 1 17 marzec Brzeziny, Chełkowo, Gniewowo, Jezierzyce, Karmin, Parsko, Przysieka Polska, Spławie, Stara Przysieka I, Stara Przysieka II, Wonieść, Zygmuntowo, Żydowo
Gostyń 1P, 2P, 3P, 4P 20 marzec Bogusławki, Ostrowo, Gostyń – ulice: Cukrownicza, Droga do Klasztoru, Fabryczna, Jana Pawła II (od str. Jarocina do torów), Kossaka, Matejki, Nad Kanią, Poznańska, Rzeczna, Topolowa oraz Os. Głogówko
Gostyń – ulice: Sportowa, Starogostyńska, oraz  os. Pożegowo I , os. Pożegowo II
Dalabuszki, Gaj, Kunowo, Miranowo, Skowronki, Stężyca, Szczodrochowo, Tworzymirki
Daleszyn, Dusina, Malewo, Markowo, Osowo Stankowo, Stary Gostyń
Gostyń 1L, 2L, 3L, 4L 21 marzec Bronisławki, Klony, Kosowo, Płaczkowo, Siemowo, Gostyń – ulice: Bojanowskiego, Hutnika, Leszczyńska, Parkowa, Polna, Przy Dworcu, Towarowa oraz os. 1000 – lecia
Czajkowo, Gola, Witoldowo, Gostyń – ulice: Energetyka, Górna, Łąkowa, Mikołajczyka, Nowe Wrota, Ogrodowa, Podgórna, Sikorskiego, Strzelecka, Śliwińskiego, Taczaka, Wielkopolska, Wrocławska oraz os. Konstytucji 3 Maja, os. Słoneczne
Gostyń centrum – ulice: 1 Maja, 700-lecia, Boczna, Folwarczna, Helsztyńskiego, Jana Pawła II (odcinek od rynku do torów), Kacza, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Lipowa, Łazienna, Łącznikowa, Marcinkowskiego (pl.) Młynarska, Młyńska, Mostowa, Na Fosie, Olejniczaka, Podzamcze, Powstańców Wielkopolskich, Przy Farze, Rynek, Sądowa, Św. Floriana, Tkacka, Wąska, Witosa, Wiosny Ludów, Wojska Polskiego, Zamkowa, Zielona oraz os. Gawrony
Aleksandrowo, Brzezie, Czachorowo, Huby Pijanowskie, Krajewice, Sikorzyn, Ziółkowo
Śmigiel 4 21 marzec Olszewo, Robaczyn, Sierpowo, Stare Bojanowo, Wydorowo
Krzywiń 3 24 marzec Boża Wola, Czerwona Wieś, Krzywiń, Kuszkowo, Stary Dębiec, Teklimyśl, Wieszkowo, Wymysłowo, Zgliniec, Żelazno
Poniec 24 marzec cała gmina
Rydzyna 24 marzec cała gmina
Krzywiń 4 28 marzec Bielewo, Gierłachowo, Lubiń, Nowy Dwór
Pogorzela 1,2 29 marzec Pogorzela, Bielawy Pogorzelskie, Bułaków, Elżbietków, Kacza Górka, Międzyborze
Pogorzela 3,4 30 marzec Głuchów, Gumienice, Łukaszew, Ochla, Kromolice, Małgów, Paradów, Wziąchów
Bojanowo 7 kwiecień cała gmina
Leszno 2, 4, 7, 11, 14 7 kwiecień Al. Krasińskiego, Boczna, Grota Roweckiego, Klonowicza, Kościelna, Kurpińskiego, Leszczyńskich, Mała Kościelna, Marcinkowskiego, Matejki, Nowy Rynek, Pl. Kościuszki, Poplińskiego, Przemysłowa, Różana, Szkolna, Średnia, Świętokrzyska, Wąska
17 Stycznia, 55 Pułku Piechoty, Al. Jana Pawła II, Andrzejewskiego, Aptekarska, Armii Krajowej, Berwińskich, Bracka, Chrobrego, Cicha, Frankiewicza, Garażowa, Gołębia, Grodzka, Jackowskiego, Karasia, Lipowa, Kubańska, Łaziebna, Mała Kościańska, Niepodległości, Ofiar Katynia, Os. Rejtana, Os. Sułkowskiego, Os. Wieniawa, Parkowa, Pl. Komeńskiego, Pl. Powstańców, Poniatowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Rynek, Świętojańska, Tylna, Wałowa, Więzienna, Włodarczaka, Wolności, Wróblewskiego, Zacisze, Zakątek (od Wolności), Zielona, Zygmunta Starego
17 Pułku Ułanów, 21 Października, Al. Konstytucji 3 Maja, Cybulskiego, Czajkowskiego, Ćwiklińskiej, Dekana, Grunwaldzka, Hubala, Jasna, Karpińskiego, Kiepury, Krzywa, Kwiatowa, Modrzewskiego, Norwida, Ogińskiego, Ordonówny, Osterwy, Prusa, Przybyszewskiego, Słoneczna, Sobieskiego, Solskiego, Sygietyńskiego, Świderskiego, Ułańska, Wiecierzyńskiego, Wierzbowa, Zamenhofa
Dworcowa, Ks. Marciniaka, Kustronia, Leśna Osada, Luksemburska, Niemiecka, Os. Ogrody, Pl. Metziga, Rumuńska, Słowiańska, Tama Kolejowa, Towarowa, Węgierska
1 Maja (3-11), Al. Piłsudskiego, Antoniny, Austriacka, Belgijska, Budowlanych, Daszyńskiego, Dąbrowskiego, Dolna, Dowbora-Muśnickiego, Duńska, Energetyków, Estkowskiego, Fabryczna, Francuska, Geodetów, Górna, Graniczna, Hiszpańska, Holenderska, Jagiellońska, Karwowskich, Kąkolewska, Korczaka, Korfantego, Królowej Jadwigi, Krótka, Leśna, Litewska, Ludowa, Magazynowa, Maltańska, Mickiewicza, Narutowicza, Norweska, Opalińskich, Ostroroga, Paderewskiego, Podmiejska, Prochownia, Racławicka, Raczyńskiego, Rataja, Sikorskiego, Skarbowa, Spokojna, Strumykowa, Studzienna, Szwedzka, Śniadeckich, Unii Europejskiej, Usługowa, Westerplatte, Wiatraczna, Wilkońskiego, Wilkowicka, Willowa, Witosa, Wojska Polskiego, Zwycięstwa
Krzywiń 2 12 kwiecień Bieżyń, Cichowo, Łagowo, Mościszki, Zbęchy, Zbęchy Pole
Leszno 1, 13 14 kwiecień GRONOWO ( z wyjątkiem ul. Wilkowickiej)
GRZYBOWO: Borowa, Borowikowa, Choinkowa, Grzybowa, Iglasta, Kurkowa, Leszczynowa, Osiecka, Rydzowa, Szyszkowa, Żurawinowa
Krobia 17 kwiecień cała gmina
Krzywiń 1 21 kwiecień Jerka, Jurkowo, Kopaszewo, Łuszkowo, Polesie, Rąbinek, Rąbiń, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie, Świniec
Leszno 3, 5, 6, 9 21 kwiecień Dudy-Gracza, Działkowa, Gersona, Grochowiaka, Gryczana, Hasiora, Jęczmienna, Krzyckiego, Kudeli, Lniana, Łanowa, Łubinowa, Makowskiego, Miłosza, Moniuszki, Ochocza, Podgórna, Podkowińskiego, Pszeniczna, Rolna, Rzepakowa, Siewna, Słonecznikowa, Szybowników, Wiejska, Zachodnia, Zbożowa, Żniwna, Żytnia
Baczyńskiego, Dożynkowa (do nr 41), Góreckiego, Kochanowskiego, Kosmonautów, Lubuska,  Pl. Obrońców Warszawy,  Pilotów, Przejezdna, Pułaskiego, Skłodowskiej, Szymanowskiego, Wolińska, Wybickiego, Żeromskiego  + STRZYŻEWICE
Batorego, Bojanowskiego, Chełmońskiego, Chłapowskiego, Dąbrówki, Dożynkowa (od nr 42), Dubois, Działyńskich, Kaszubska, Kilińskiego, Konopnickiej, Kujawska, Lechicka, Łużycka, Mielżyńskich, Mikołajczyka, Miśnieńska, Obotrycka, Okrzei, Orkana, Orzeszkowej, Pankiewicza, Piaskowa, Piastowska, Reja, Reymonta, Scheafera, Serbska, Śląska, Św. Franciszka z Asyżu, Św. Józefa, Święciechowska, Tuwima, Wita Stwosza, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Żeleńskiego
Fałata, Gierymskiego, Grottgera, Iwaszkiewicza, Kossaka, Kraszewskiego, Kruczkowskiego, Malczewskiego, Olszewskiego, Orłowskiego, Siemiradzkiego, Stanisławskiego, Styki, Tetmajera, Traugutta, Wyczółkowskiego
Święciechowa 1 21 kwiecień Strzyżewice
Leszno 8, 10, 12 28 kwiecień Akacjowa, Artyleryjska, Bema, Chabrowa, Chociszewskiego, Cypryjska, Fredry, Grecka, Irlandzka, Kanałowa, Korcza, Kosynierów, Kręta, Na Skarpie, Obrońców Lwowa, Okrężna, Pancernych, Powstańców Śląskich, Przeciwlotników, Saperska, Sienkiewicza, Skryta, Strzelecka, Żołnierska
Starozamkowa + ZABOROWO
Anny Memoraty, Asnyka, Brandta, Brata Alberta, Broniewskiego, Czarnieckiego, Dembińskiego, Drzymały, Dunikowskiego, Janickiego, Kasprowicza, Kołłątaja, Kopernika, Łąkowa, Mehoffera, Ogrodowa, Polna, Sokoła, Spółdzielcza, Staszica, Szczepanowskiego
Rawicz 1 28 kwiecień Masłowo, Załęcze
Rawicz – ulice:
1000-lecia, Armii Krajowej, Boczna, Broniewskiego, Czarnieckiego, Ceglana, Dąbrowskiego, Długa, Glinki, Jana Kazimierza, Kamienista, Kamińskiego, Kmicica, Kościuszki, Mały Plac Ćwiczeń, Miedzińskiego, Mikołajewicza, Podmiejska, Południowa, Poniatowskiego, Powst. Wlkp., Półwiejska, Przytorze, Ryblewskiej-Cichońskiej, Sarnowska, Słabego, Szczanieckich, Sienkiewicza, Spokojna, Sobieskiego, Targowa, Transportowców, Wawrzyniaka, Winiary, Wołodyjowskiego, Władysława IV, Zacisze, Zagłoby, Żwirowa (11-13)
Święciechowa 3 28 kwiecień  

 

 

Henrykowo, Książęcy Las

 

 

Rawicz 2 12 maj Dąbrówka, Iźbice, Konarzewo, Łaszczyn, Sierakowo, Żylice
Rawicz – ulice: 11-go Listopada, Akacjowa, Brzozowa, Cicha, Dworcowa, Grota Roweckiego 11-15, Jasna, Jesienna, Kalickiego, Kowalskiego, Kwiatowa, Letnia, Miła, Ogrodnicza, Piaskowa, Polna, Poznańska, Różana, Saperska, Sierakowska, Simoniego, Skromna, Słoneczna,  Sosnowa, Spacerowa, Sportowa, Spółdzielcza, Stawowa, Środkowa, Świerkowa, Tęczowa, Topolowa, Widna, Wiosenna, Witosa, Wspólna, XXX – lecia PRL, Zimowa
Rawicz 3, 5 19 maj Folwark, Kąty, Łąkta, Sikorzyn, Stwolno, Ugoda, Wydawy, Zawady, Zielona Wieś
Rawicz – ulice:
17 Stycznia, 3 Maja, Bączkiewicza, Bobrowskiego, Bohaterów Westerplatte, Cepurskiego, Dzieciuchowicza, Englerta, Fiołkowa, Głowackiego, Grota Roweckiego (1-10), Hallera, Kadecka, Kopernika (do nr 10), Kosynierów Gdyńskich, Kościelna, Kramarska, Królowej Jadwigi, Mickiewicza (do nr 15), Młyńska, Nowiaszaka, Nowa, Piłsudskiego, Przyjmy Przyjemskiego, Piotra Skargi, Plater, Podzamcze, Rolnicza, Sikorskiego, Staszica, Średnia, Sucharskiego, Wyszyńskiego, Żwirowa
Krasnolipka, Słupia Kapitulna, Szymanowo
Rawicz 4 26 maj Dębno Polskie, Krystynki, Sarnówka, Żołędnica
Rawicz – ulice
: 700-Lecia, Asnyka, Bractwa Kurkowego, Chopina, Gajowa, Grunwaldzka, Ignacego Buszy, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Konopnickiej, Kopernika (od nr 11), Kurpińskiego, Lipowa, Marcinkowskiego, Mickiewicza (od nr 16), Nowowiejskiego, Orzeszkowej,  Paderewskiego, Piastowska, Piekarska, Prusa, Pużaka, Ratuszowa, Reymonta, Rynek Sarnowski, Rynek, Rzeźnicka, Sarnowska, Scherwentkego, Strażacka, Strzelecka, Stodołowa, Sukiennicza, Szarych Szeregów, Szkolna, Szwedzka, Wazów, Wąska, Wiatraczna, Wojska Polskiego, Wolności (Pl.), Wyspiańskiego, Zapolskiej, Żeromskiego
Pępowo 1 28 maj Babkowice, Gębice, Kościuszkowo, Krzyżanki, Ludwinowo, Siedlec
Pępowo 2 29 maj Czeluścin, Krzekotowice, Magdalenki, Pasierby, Skoraszewice, Wilkonice, Wilkoniczki
Pępowo 3 30 maj Pępowo

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u