Od marca ruszają objazdowe zbiórki odpadów

Od marca ruszają objazdowe zbiórki odpadów

Rydzyna 8 maja Gmina Rydzyna

Marzec rozpoczyna okres objazdowych zbiórkek odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Podczas zbiórek objazdowych odbierane są z nieruchomości zamieszkałych następujące odpady:

a) odpady wielkogabarytowe  t. j.:

  • meble: stoły, krzesła, szafy, komody, regały, tapczany, łóżka, sofy, fotele, biurka, meble ogrodowe, szafki łazienkowe itp.
  • inne wyposażenie gospodarstwa domowego t. j.: wózki dziecięce, foteliki samochodowe, zabawki dużych rozmiarów, deski do prasownia, stojaki na kwiaty, wieszaki na ubrania, karnisze, żyrandole, dywany, wykładziny, materace, pierzyny, walizki, miski, wiadra, rowery, sztuczne choinki,

b) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (wszystkie urządzenia których prawidłowe działanie uzależnione było od dopływu prądu elektrycznego z sieci, baterii lub akumulatorów) t. j.:

  • urządzenia gospodarstwa domowego t. j.: chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, odkurzacze, piecyki elektryczne, żelazka, blendery, miksery, roboty kuchenne, sokowirówki, młynki do kawy, tostery, frytkownice, krajalnice, noże elektryczne, wagi, zegary, suszarki do włosów, prostownice do włosów, masażery do ciała itp.;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: laptopy, komputery (w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura), drukarki oraz urządzenia kopiujące, notebooki, kalkulatory, maszyny do pisania, faksy, telefony (stacjonarne, komórkowe i bezprzewodowe), odtwarzacze mp3 itp.;
  • sprzęt RTV: radia, telewizory, kamery wideo, sprzęt hi-fi, odtwarzacze CD i DVD, głośniki, wzmacniacze dźwięku itp.;
  • narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia do spawania, nitowania, lutowania, gięcia, piłowania, cięcia, skręcania  itp. nie używane do prowadzenia działalności gospodarczej;
  • zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: gry wideo, kieszonkowe konsole do gier, rowery treningowe, bieżnie elektryczne itp.;
  • przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty termometry elektryczne itp.;

Informujemy również, iż w celu ułatwienia właścicielom nieruchomości pozbycia się niewielkich ilości odpadów budowlano – rozbiórkowych oraz opon (które właściciel nieruchomości jest zobowiązany przekazywać do Punktu Selektywnego  Zbierania Odpadów Komunalnych), w ramach objazdowej zbiórki, bezpośrednio z nieruchomości będą odbierane:

  • wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, kabiny prysznicowe (nie szklane), brodziki, bidety, baterie łazienkowe (po 2 sztuki z każdego rodzaju wymienionych odpadów z jednej nieruchomości);
  • opony od samochodów osobowych, rowerów, wózków, motorowerów i motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej – max 4 sztuki z jednej nieruchomości;
  • ramy i rolety okienne i drzwi – bez szyb (łącznie do 5 sztuk z jednej nieruchomości). 

Ci mieszkańcy, którzy korzystają z aplikacji Ecoharmonogram zostaną poinformowani o nadchodzącej zbiórce poprzez aplikację. Tych, którzy nie korzystają z aplikacji zachęcamy do jej pobrania. Po więcej informacji na temat aplikacji zapraszamy TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy harmonogram nadchodzących zbiórek odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i energetycznego:

GMINA DATA ZBIÓRKI MIEJSCOWOŚĆ / ULICA
Śmigiel 6 marca Bronikowo, Bruszczewo, Czacz, Machcin, Morownica, Nowe Szczepankowo, Nowy Świat, Poladowo, Podśmigiel, Sikorzyn, Smolno, Stare Szczepankowo
Rawicz 6 marca Szymanowo (nie dotyczy ul. Kapały, Pogodnej, Życzliwej)
Pakosław 6 marca Gmina Pakosław
Lipno 6 marca Gmina Lipno
Gostyń 6 marca Gostyń ul.: Sportowa, Starogostyńska os. Pożegowo I oraz os. Pożegowo II, Dalabuszki, Gaj, Kunowo, Skowronki, Stężyca, Szczodrochowo, Tworzymirki, Daleszyn, Dusina, Malewo, Markowo, Osowo, Stankowo, Stary Gostyń
Śmigiel 9 marca Aleja Bohaterów, al. Aleja Paderewskiego,ul. Broniewskiego,ul. Doktora Skarzyńskiego,ul. Doktora Witaszka,ul. Działkowa,ul. Fechnera,ul. Generała Sikorskiego,ul. Iwaszkiewicza,ul. Konopnickiej,ul. Kościuszki, Kraszewskiego,ul. Mierosławskiego,ul. Ojca Świętego Jana Pawła II,ul. Orzeszkowej,ul. Północna, ul. Rudnickiego,ul. Słowackiego,ul. Wyspiańskiego,
Wijewo 9 marca Gmina Wijewo
Śmigiel 12 marca ul. Farna, ul. Harcmistrza Łukomskiego, ul. Jagiellońska, ul. Kątna, ul. Kościańska, ul. Krótka, ul. Lipowa, ul. Matejki, ul. Mickiewicza, ul. Ogrodowa, pl. Plac Rozstrzelanych, pl. Plac Wojska Polskiego, ul. Podgórna, ul. Podgórze, ul. Reymonta, ul. Sienkiewicza, ul. Sosnowa, ul. Szkolna, ul. Świętego Wita, ul. Wiatrakowa, ul. Zdrojowa ,ul. Zielona, ul. Zjazdowa
Śmigiel 13 marca Brzeziny, Chełkowo, Gniewowo, Jezierzyce, Karmin, Parsko, Przysieka Polska, Spławie, Stara Przysieka I, Stara Przysieka II, Wonieść, Zygmuntowo, Żydowo
Gostyń 13 marca Bronisławki, Klony, Kosowo, Płaczkowo, Siemowo, Gostyń: ul. Bojanowskiego, Hutnika, Leszczyńska, Parkowa, Polna, Przy Dworcu, Towarowa, Zacisze oraz os. 1000-lecia, Czajkowo, Gola, Otówko, Witoldowo, Gostyń- ulice: Dolna, Energetyka, Górna, Łąkowa, Mikołajczyka, Nowe Wrota, Ogrodowa, Podgórna,
Sikorskiego, Strzelecka, Śliwińskiego, Taczaka, Wichrowa, Wielkopolska, Wiosenna, Wrocławska oraz os. Konstytucji 3 Maja, os. Słoneczne, Aleksandrowo, Brzezie, Czachorowo, Huby Pijanowskie, Krajewice, Sikorzyn, Ziółkowo
Osieczna 13 marca Gmina Osieczna
Rawicz 13 marca Folwark, Kąty, Masłowo, Załęcze, Szymanowo; ul. Kapały, Pogodna, Życzliwa 1 Rawicz: 1000-lecia, Armii Krajowej, Boczna, Broniewskiego, Czarnieckiego, Ceglana, Dąbrowskiego, Długa, Glinki, Jana Kazimierza, Kamienista, Kamińskiego, Kmicica, Kościuszki, Kurcewiczówny, Mały Plac Ćwiczeń, Miedzińskiego, Mikołajewicza, Podmiejska, Południowa, Poniatowskiego, Powst. Wlkp., Półwiejska, Przytorze, Ryblewskiej-Cichońskiej, Sarnowska, Słabego, Sczanieckich, Sienkiewicza, Spokojna, Sobieskiego, Targowa, Transportowców, Wawrzyniaka, Winiary, Wołodyjowskiego, Władysława IV, Zacisze, Zagłoby, Żwirowa 11-13, Dąbrówka, Izbice, Konarzewo, Łaszczyn, Żylice, Sierakowo 2
Rawicz: 11-go Listopada, Akacjowa, Brzozowa, Cicha, Dworcowa, Grota Roweckiego 11-15, Jasna, Jesienna, Kalickiego, Kowalskiego, Kwiatowa,
Letnia, Miła, Ogrodnicza, Piaskowa, Polna, Poznańska, Różana, Saperska, Sierakowska, Simoniego, Skromna, Słoneczna, Sosnowa, Spacerowa,
Sportowa, Spółdzielcza, Stawowa, Środkowa, Świerkowa, Tęczowa, Topolowa, Widna, Wiosenna, Witosa, Wspólna, XXX – lecia, Zimowa
Leszno 20 marca Akacjowa, Artyleryjska, Bema, Chabrowa, Chociszewskiego, Fredry, Kanałowa, Korcza, Kosynierów, Kręta, Kustronia, Na Skarpie, Obrońców Lwowa, Okrężna, Pancernych, Powstańców Śląskich, Przeciwlotników, Saperska, Sienkiewicza, Skryta, Strzelecka, Żołnierska, Starozamkowa, ZABOROWO, Anny Memoraty, Asnyka, Brandta, Brata Alberta, Broniewskiego, Czarnieckiego, Dembińskiego, Drzymały,
Dunikowskiego, Janickiego, Kasprowicza, Kołłątaja, Kopernika, Łąkowa, Mehoffera, Ogrodowa, pl. Obrońców
Warszawy, Polna, Sokoła, Spółdzielcza, Staszica, Wolińska
Rawicz 20 marca Krasnolipka, Łąkta, Sikorzyn, Słupia Kapitulna, Stwolno, Ugoda, Wydawy, Zawady, Zielona Wieś 3 Rawicz: 17 Stycznia, 3 Maja, Bączkiewicza, Bobrowskiego, Bohaterów Westerplatte, Cepurskiego, Cieplińskiego, Dąbrowskiego (23), Dzieciuchowicza, Englerta, Fiołkowa, Głowackiego, Grota Roweckiego 1-10 , Hallera, Kadecka, Kopernika (do nr 11), Kosynierów Gdyńskich, Kościelna, Kramarska, Królowej Jadwigi, Mickiewicza (do nr 15), Młyńska, Myśliwska, Nowa, Piłsudskiego, Przyjmy Przyjemskiego , Piotra Skargi, Plater, Podzamcze , Rolnicza, Sikorskiego, Staszica, Średnia, Sucharskiego, Wyszyńskiego, Żwirowa.
Pogorzela 20 marca Gmina Pogorzela
Śmigiel 20 marca Olszewo, Robaczyn, Sierpowo, Stare Bojanowo, Wydorowo
Świeciechowa 20 marca Henrykowo, Książęcy Las
Pępowo 26 marca Magdalenki, Siedlec, Babkowice, Anielin, Pępowo
Rawicz 27 marca Dębno Polskie, Krystynki, Sarnówka, Żołędnica 4 Rawicz: 700-Lecia, Asnyka, Bractwa Kurkowskiego, Chopina, Gajowa, Grunwaldzka, Ignacego Buszy, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Konopnickiej, Kopernika (od nr 12), Kurpińskiego, Lipowa, Marcinkowskiego, Mickiewicza (od nr 16), Nowowiejskiego, Orzeszkowej, Paderewskiego, Piastowska, Piekarska, Prusa, Pużaka, Ratuszowa, Reymonta, Rynek Sarnowski, Rynek, Rzeźnicka Scherwentkego, Strażacka, Strzelecka, Stodołowa, Sukiennicza, Szarych Szeregów, Szkolna, Szwedzka, Wazów, Wąska, Wiatraczna, Wojska Polskiego, Wolności (Pl.), Wyspiańskiego, Zapolskiej, Żeromskiego
Gostyń 27 marca Bogusławki, Ostrowo, Gostyń – ulice: Cukrownicza, Droga do Klasztoru, Fabryczna, Jana Pawła II (od str. Jarocina do torów), Jesionowa, Kossaka, Matejki, Nad Kanią, Poznańska, Rzeczna, Topolowa oraz Os. Głogówko (bez ul. Poziomkowej), Miranowo, Gostyń centrum -ulice:1 Maja, 700-lecia, Boczna, Folwarczna, Helsztyńskiego, Jana Pawła II ( odcinek od rynku do torów), Kacza,
Kolejowa, Kościelna, Krótka, Lipowa, Łazienna, Łącznikowa, Marcinkowskiego, Młynarska, Młyńska, Mostowa, Na Fosie, Olejniczaka, Podzamcze,
Powstańców Wlkp. , Przy Farze, Rynek, Sądowa, Św. Floriana, Tkacka, Wąska, Witosa, Wiosny Ludów, Wojska Polskiego, Zamkowa, Zielona oraz
os. Gawrony, os. Głogówko – ul. Poziomkowa
Leszno 27 marca Al. Krasińskiego, Boczna, Grota Roweckiego, Klonowicza, Kościelna, Kurpińskiego, Leszczyńskich, Mała Kościelna, Marcinkowskiego, Matejki, Nowy Rynek, pl. Kościuszki, Poplińskiego, Przemysłowa, Różana, Szkolna, Średnia, Świętokrzyska, Wąska, 17 Stycznia, 55 Pułku Piechoty, al. Jana Pawła II, Andrzejewskiego, Aptekarska, Armii Krajowej, Berwińskich,
Bracka, Chrobrego, Cicha, Frankiewicza, Garażowa, Gołębia, Grodzka, Jackowskiego, Karasia, Lipowa, Kubańska,
Łaziebna, Mała Kościańska, Niepodległości, Ofiar Katynia, os. Rejtana, os. Sułkowskiego, os. Wieniawa, Parkowa,
pl. Komeńskiego, pl. Powstańców, Poniatowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Rynek, Świętojańska, Tylna,
Wałowa, Więzienna, Włodarczaka, Wolności, Wróblewskiego, Zacisze, Zakątek (od Wolności), Zielona,
Zygmunta Starego
Leszno 27 marca 17 Pułku Ułanów, 21 Października, Al. Konstytucji 3 Maja, Cybulskiego, Czajkowskiego, Ćwiklińskiej, Dekana, Grunwaldzka, Hubala, Jasna, Karpińskiego, Kiepury, Krzywa, Kwiatowa, Modrzewskiego, Norwida, Ogińskiego, Ordonówny, Osterwy, Prusa, Przybyszewskiego, Słoneczna, Sobieskiego, Solskiego, Sygietyńskiego, Szpunarów, Świderskiego, Ułańska, Wiecierzyńskiego, Wierzbowa, Zamenhofa, Dworcowa, ks. Marciniaka, Leśna Osada, Luksemburska, Niemiecka, os. Ogrody, pl. Metziga, Rumuńska,
Słowiańska, Tama Kolejowa, Towarowa, Węgierska
Leszno  27 marca 1 Maja (3-11), Al. Piłsudskiego, Antoniny, Austriacka, Belgijska, Budowlanych, Chorwacka, Cypryjska, Daszyńskiego, Dąbrowskiego, Dolna, Dowbora-Muśnickiego, Duńska, Energetyków, Estkowskiego, Fabryczna, Francuska, Geodetów, Górna, Graniczna, Grecka, Hiszpańska, Holenderska, Irlandzka, Jagiellońska, Karwowskich, Kąkolewska, Korczaka, Korfantego, Królowej Jadwigi, Krótka, Leśna, Litewska, Ludowa, Magazynowa, Maltańska, Mickiewicza, Narutowicza, Norweska, Opalińskich, Ostroroga, Paderewskiego, Podmiejska, Portugalska, Prochownia, Racławicka, Raczyńskiego, Rataja, Sikorskiego, Skarbowa, Spokojna, Strumykowa, Studzienna, Szczepanowskiego, Szwedzka, Śniadeckich, Unii Europejskiej, Usługowa, Westerplatte, Wiatraczna, Wilkońskiego, Wilkowicka/od przejazdu w stronę Wilkowic/, Willowa, Witosa, Wojska Polskiego, Zwycięstwa
Pępowo 27 marca Czeluścin, Czeluścinek, Pasierby, Wilkonice, Wilkoniczki, Gębice, Kościuszkowo, Ludwinowo, Krzyżanki, Krzekotowice, Skoraszewice
Śmigiel 27 marca Bielawy, Brońsko, Czaczyk, Glińsko, Karśnice, Księginki, Nadolnik, Nowa Wieś, Nowy Białcz, Prętkowice, Skoraczewo, Stary Białcz, Żegrowo, Żegrówko
Śmigiel 29 marca Śmigiel ul. 11 Stycznia, ul. Ariańska, ul. Dworcowa, ul. Kędzierskiego, ul. Kilińskiego, ul. Leszczyńska, ul. Łepkowicza, ul. Młyńska, ul. Morownicka, ul. Polna, ul. Południowa, ul. Poprzeczna, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Rolna, ul. Słoneczna, ul. Staszica, ul. Stawowa, ul. Winnicka, ul. Wodna,
Śmigiel 31 marca Nietążkowo, Koszanowo, Miasto Śmigiel ulice: Adelta, Akacjowa, Arciszewskich, Batorego, Boczna, Bukowa, Dębowa, Dudycza, Osiedle, Klonowa, Kozielskiego, Krasickiego, Kręta, Prusa, Szmalca
Jutrosin 10 kwietnia Bonowo, Dubin, Janowo, Jeziora, Katarzynowo, Ostoje, Stasin, Szkaradowo, Zaborowo, Bielawy, Borek, Domaradzie, Nad Stawem, Ochłoda, Pawłowo, Piskornia, Śląskowo, Zygmuntowo,
Krzywiń 10 kwietnia Jerka, Jurkowo, Łuszkowo, Polesie, Rąbinek, Rąbiń, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie, Świniec
Leszno 10 kwietnia GRONOWO (+ ulica Wilkowicka od ronda do przejazdu kolejowego), GRZYBOWO: Borowa, Borowikowa, Choinkowa, Grzybowa, Iglasta, Jesionowa, Klonowa, Kurkowa, Leszczynowa,
Osiecka, Rydzowa, Szyszkowa, Żurawinowa
Jutrosin 17 kwietnia Bartoszewice, Dębina, Grąbkowo, Płaczkowo, Rogożewo, Nowy Sielec, Stary Sielec,Jutrosin, Szymonki, Wielki Bór , Zmysłowo, Żydowski Bród
Krzywiń 17 kwietnia Boża Wola, Czerwona Wieś, Krzywiń, Kuszkowo, Stary Dębiec , Teklimyśl, Wieszkowo, Wymysłowo, Zgliniec, Żelazno
Leszno 17 kwietnia Dudy Gracza, Działkowa, Gersona, Grochowiaka, Gryczana, Hasiora, Jęczmienna, Krzyckiego, Kudeli, Lniana, Lubuska, Łanowa, Łubinowa, Makowskiego, Miłosza, Moniuszki, Ochocza, Podgórna, Podkowińskiego, Pszeniczna, Pułaskiego, Rolna, Rzepakowa, Siewna, Słonecznikowa, Szybowników, Wiejska, Wybickiego, Zachodnia, Zbożowa, Żeromskiego, Żniwna, Żytnia, Baczyńskiego, Dożynkowa (do nr 41), Góreckiego, Kochanowskiego, Kosmonautów, Pilotów,
Przejezdna, Skłodowskiej, Szymanowskiego + Strzyżewice, Batorego, Bojanowskiego, Chełmońskiego, Chłapowskiego, Dąbrówki, Dożynkowa (od nr 42), Dubois,
Dworzaczkowej, Działyńskich, Herberta, Kaszubska, Kilińskiego, Konopnickiej, Kujawska, Lechicka, Lutycka,
Łużycka, Mielżyńskich, Mikołajczyka, Miśnieńska, Obotrycka, Okrzei, Orkana, Orzeszkowej, Pankiewicza,
Piaskowa, Piastowska, Reja, Reymonta, Schaefera, Serbska, Śląska, św. Franciszka z Asyżu, św. Józefa,
Święciechowska, Tuwima, Wita Stwosza, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Żeleńskiego
Leszno 17 kwietnia Fałata, Gierymskiego, Grottgera, Iwaszkiewicza, Kossaka, Kraszewskiego, Kruczkowskiego, Lutosławskiego, Malczewskiego, Olszewskiego, Orłowskiego, Siemiradzkiego, Stanisławskiego, Styki, Szymborskiej, Tetmajera, Traugutta, Witkiewicza, Wyczółkowskiego
Święciechowa 17 kwietnia Strzyżewice
Krobia 23 kwietnia Krobia ul. A. Mickiewicza, Biskupiańska, Domachowska, Harcerska, Jana III Sobieskiego, J. Korczaka, J. Słowackiego, Jutrosińska, Kasztelańska, Kobylińska, Latowa, Łąkowa, Nowa, Ogrodowa, Ogród Ludowy, Parkowa, Polna, Południowa, Poniecka, Poznańska, prof. J. Zwierzyckiego, Rynek, Szkolna, Św. Ducha, Św. Idziego, pl. T. Kościuszki, Targowa, Wały, Wiosenna, Zachodnia, Zajazdowa, Krobia ulice: 1 Maja, A. Asynka, Akacjowa, A. Fredry, B. Prusa, Cicha, C.K. Norwida, Dębowa, Dworcowa, F. Rejka,
Grunwaldzka, H. Sienkiewicza, J. Piko, J. Tuwima, Klonowa, Kwiatowa, Lipowa, M. Konopnickiej, Miejsko-Górecka, M.
Kopernika, Odrodzenia, Pogodna, Powstańców Wlkp., Słoneczna, Spokojna, S. Żeromskiego, T. Różewicza, W. Szymborskiej
Krzywiń 23 kwietnia Bielewo, Gierłachowo, Kopaszewo, Lubiń, Nowy Dwór
Krobia 24 kwietnia Karzec, Ziemlin, Kuczyna, Kuczynka, Ciołkowo, Przyborowo, Pijanowice, Bukownica, Chumiętki, Pudliszki
Krzywiń 24 kwietnia Bieżyń, Cichowo, Łagowo, Mościszki, Zbęchy, Zbęchy Pole
Poniec 24 kwietnia Poniec, Wydawy
Święciechowa 24 kwietnia Długie Nowe, Długie Stare, Gołanice, Krzycko Małe, Lasocice, Niechłód, Ogrody, Piotrowice, Przybyszewo, Święciechowa, Trzebiny
Krobia 29 kwietnia Grabianowo, Chwałkowo, Rogowo, Niepart, Florynki, Gogolewo, Stara Krobia, Domachowo, Żychlewo, Wymysłowo, Sułkowice, Posadowo, Potarzyca
Miejska Górka 8 maja Miejska Górka, Zakrzewo, Annopol, Roszkowo, Roszkówko, Zmysłowo, Rozstępniewo, Karolinki Niemarzyn Dąbrowa
Rydzyna 8 maja Gmina Rydzyna
Bojanowo  15 maja Gmina Bojanowo
Krzemieniewo 15 maja Gmina Krzemieniewo
Poniec 22 maja Drzewce, Dzięczyna, Dzięczynka, Janiszewo, Miechcin, Sarbinowo, Szurkowo, Śmiłowa, Waszkowo, Włostki, Zawada, Bączylas, Bogdanki, Czarkowo, Franciszkowo, Grodzisko, Kopanie, Łęka Mała, Łęka Wielka, Maciejewo, Rokosowo, Teodozewo, Żytowiecko
Miejska Górka 29 maja Konary, Piaski, Zalesie, Sobiałkowo, Rzyczkowo, Woszczkowo, Topólka, Kołaczkowie, Oczkowce, Dłoń, Melanowo, Gostkowo

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Kluby sportowe dostaną pieniądze z UMiG Rydzyna

Komisja  konkursowa powołana przez Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna, dokonała rozstrzygnięcia konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych Miasta i Gminy Rydzyna w zakresie kultury fizycznej