Oficjalne otwarcie drogi Dąbcze - Nowa Wieś - Kąkolewo [VIDEO]

Oficjalne otwarcie drogi Dąbcze - Nowa Wieś - Kąkolewo [VIDEO]

W końcu mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. W Nowej Wsi  spotkały się osoby zaangażowane  w remont  drogi z Dąbcza przez Nową Wieś aż do granicy Kąkolewa. Zmodernizowany odcinek drogi ma długość ponad 3,7 km a koszt to 5,1 mln zł prace wykonało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna.

Przedstawiciele samorządów spotkali się i przecięli symboliczna wstęgę.

Na inwestycję powiat leszczyński otrzymał wsparcie gminy Rydzyna w wysokości 350 tys. zł.  oraz  dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z własnej kasy ponad 2 mil. zł.

Droga została poszerzona  do 6 metrów. Przebudowywano także chodniki, studnie wpustowe kanalizacji deszczowej, a także odbudowano rowy. W Dąbczu postawiono radarowy wyświetlacz prędkości który informuje kierowców i prędkości, z jaka jadą oraz ostrzega o jej przekroczeniu.

1 thought on “Oficjalne otwarcie drogi Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo [VIDEO]”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u