Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Wypowiedzi z Ust w Sławnie

Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Wypowiedzi z Ust w Sławnie

W dniach 7-8 kwietnia 2017 r. w Sławnie odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Odczytywania Wypowiedzi z Ust dla szkół ponadgimnazjalnych „Oczy pomagają słyszeć” pod hasłem „Bałtyk”.

Swój udział w konkursie zgłosiło 6 placówek z całej Polski, tj. z Olecka, Krakowa, Bydgoszczy, Rydzyny oraz dwa Ośrodki z Warszawy.

Rydzyński Ośrodek reprezentowały dwie uczennice klasy III LO: Jagoda Pietrzak i Justyna Rynkas, przygotowane przez p. Joannę Antkowiak i p. Marcina Szmanię.

Obie uczennice uplasowały się ex aequo na 9 miejscu. Organizatorzy konkursu przyjęli uczestników bardzo serdecznie, zapewniając wiele atrakcji, m.in. wycieczkę do Darłówka, a w nim zwiedzanie latarni morskiej oraz spacer po plaży.

Konkurs był dla uczniów nowym, ciekawym doświadczeniem oraz możliwością spotkania się, porozmawiania, a nawet zawarciem nowych przyjaźni z rówieśnikami niesłyszącymi z całej Polski.

Źródło: Joanna Antkowiak, Marcin Szmania

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Tysiąc rejestracji pojazdów miesięcznie

Pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie dokonują miesięcznie około tysiąca rejestracji pojazdów oraz wydają około tysiąca nowych dowodów rejestracyjnych. Internetowa rezerwacja wizyt usprawnia obsługę

Szansa na dofinansowanie z FDS

Napłynęła dobra informacja dla Gminy Rydzyna. Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że wniosek na przebudowę ulic: Łopuszańskiego i Czarnieckiego w Rydzynie ma szansę na dofinansowanie z

REAGUJ NA HEJT W INTERNECIE!

Rodzicu! Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest hejt? Zastanawiałeś się czy Twoje dziecko nie jest ofiarą, bądź sprawcą hejtu? Czy rozmawiałeś z nim o

stat4u