Ostatnie pożegnanie ks. kanonika

Ostatnie pożegnanie ks. kanonika

Ks. Stanisław Pioterek zapisał się w pamięci wszystkich mieszkańców Rydzyny nie tylko jako kapłan z powołania, ale i ciepły, życzliwy człowiek.

Wszyscy, którzy chcą towarzyszyć rydzyńskiemu kapłanowi w Ostatniej Drodze, mogą już w najbliższy piątek udać się do kościoła parafialnego. O 19.30 zostanie wprowadzona trumna i zostanie odprawiona. Po mszy kościół będzie otwarty do 23.00. Mieszkańcy mają możliwość indywidualnej modlitwy za kapłana podczas czuwania modlitewnego.

Właściwe uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę (7.05.). O godzinie 10.30 będzie różaniec, po nim o 11.00 – msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym. Następnie kondukt pogrzebowy przejdzie na cmentarz parafialny, gdzie zostanie pochowany ks. Pioterek.

ks.Pioterek

Ksiądz Stanisław Pioterek przebywał w Rydzynie aż trzydzieści cztery lata, w tym trzydzieści lat pełnił urząd proboszcza. W tym czasie udało mu się wiele zrobić dla lokalnej społeczności. Jego osoba na zawsze pozostanie w sercach mieszkańców.

Źródło: https://www.facebook.com/Kornel-Malcherek-1593112107577472/?fref=ts
https://www.facebook.com/parafiarydzyna/?fref=ts

K. Zmyslowska

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Pożar na S5 [VIDEO]

Na drodze ekspresowej S5 na wysokości Kłody doszło do pożaru naczepy. Droga w kierunku Leszna jest zablokowana. Policja kieruje ruchem i wskazuje drogę objazdu. foto/video:

stat4u