Ostrzeżenie! lazalocyd w jajach konsumpcyjnych klasy A

Ostrzeżenie! lazalocyd w jajach konsumpcyjnych klasy A

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności!

W jajach konsumpcyjnych klasy A mogą znajdować się pozostałości antybiotyku lazalocydu w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom.

Zagrożenie:

Substancja może występować w jajach:

  • oznaczonych na skorupkach następującym kodem – 3 – PL 30211306
  • z terminami przydatności do spożycia – od 15.06.2018 do 06.07.2018 r.

Działania podjęte organy urzędowej kontroli:

Powyższa informacja została przekazana przez Głównego Lekarza Weterynarii Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, który następnie przekazał ją odpowiednim organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej w celu bezzwłocznego wycofania powyższej partii produktu z obrotu handlowego.

Zalecenia dla konsumentów:

Wspomniane produkty nie powinny być spożywane przez konsumentów. Osoby, które zakupiły partie jaj, oznaczone kodem 3 – PL 30211306, powinny zwrócić je do sklepu, w którym dokonały zakupu.

Szczegóły, dotyczące wycofywanych produktów oraz działań podjętych przez organy Inspekcji Weterynaryjnej znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii: www.wetgiw.gov.pl

źródło: gis.gov.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u