Otrzymali promesę i motopompę [VIDEO]

Otrzymali promesę i motopompę [VIDEO]

Mija rok od kiedy w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu pojawił się nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a strażacy ciągle czynią starania o pozyskanie nowego sprzętu.

Po raz kolejny złożyli wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu, tym razem na dofinansowanie zestawu hydraulicznego do ratownictwa technicznego. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, a w dniu dzisiejszym strażacy odebrali z rąk Sekretarz Stanu, pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Posła Jana Dziedziczaka promesę potwierdzającą planowane dofinansowanie w kwocie 19 000 zł.

Środki te nie wystarczą na realizację zadania. Przedsięwzięcie zostało wsparte przez Gminę Rydzyna. Całkowity koszt zakupu zestawu to kwota 80 000 zł. Sprzęt ten trafi do dąbieckich strażaków na początku grudnia tego roku. Zakup ten jest niezbędny z uwagi na rosnącą ilość wypadków drogowych, dzięki niemu działania ratownicze staną się bardziej efektywne.

Dzień dzisiejszy stał się również okazją by oficjalnie przyjąć od st. bryg. Macieja Zdęgi Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu motopompy marki Schmitz. Pompa ta mimo swoich lat jest nadal w pełni sprawna i stanie się dużym wsparciem dla strażaków podczas podtopień czy realizowania zaopatrzenia wodnego w czasie pożarów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Projekt budżetu Gminy Rydzyna na 2022 rok

Projektu budżetu Miasta i Gminy Rydzyna na 2022 rok Analiza prognozowanych dochodów i wydatków na 2022 rok prowadzi do następujących wniosków. Planowane dochody szacowane są