Pamiętajmy o wyrejestrowaniu sprzedanego pojazdu

Pamiętajmy o wyrejestrowaniu sprzedanego pojazdu

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie przypomina o obowiązku zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu. W okresie pandemii czas na tę czynność został wydłużony do 180 dni.

Z dniem 1 stycznia br. na właściciela pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE, który nie dokona rejestracji w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia do kraju oraz na  właściciela pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP, który w terminie nieprzekraczającym 30 dni nie zawiadomi właściwego wydziału komunikacji o jego nabyciu lub zbyciu organ rejestrujący pojazdy  nakładać będzie kary finansowe. W okresie pandemii czas na tę czynność został wydłużony do 180 dni.

Właściciele pojazdów mogą ten obowiązek wypełnić osobiście, rejestrując termin wizyty w systemie Starostwa Powiatowego w Lesznie, za pomocą systemu ePUAP lub tradycyjną pocztą. W tym ostatnim przypadku należy pobrać ze strony internetowej wniosek, wypełnić go i wraz z oryginałem umowy kupna – sprzedaży przesłać na adres Starostwa Powiatowego w Lesznie. Po dokonaniu czynności oryginał zostanie odesłany na wskazany adres. Można również kopertę z dokumentami zostawić w skrzynce podawczej w siedzibie starostwa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński ósmy w kraju w rankingu finansowym

Powiat leszczyński zajął trzecie w Wielkopolsce i ósme miejsce w kraju wśród powiatów ziemskich w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego. Opracowanie uwzględnia wyniki samorządów za 2021

11 maj Dzień Bez Śmiecenia

Już po raz kolejny wspólnie możemy świętować ten dzień. Uczcijmy go więc w wymierny sposób. Spróbujmy w dniu dzisiejszym maksymalnie ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów, wielu z nas może