Pasowanie na ucznia w Dąbczu

Pasowanie na ucznia w Dąbczu

29.10. 2020 roku dzieci z klas pierwszych z Dąbcza zostały uroczyście pasowane na Pierwszoklasistów. Z uwagi na epidemię i związane z nią wymogi sanitarne,  uroczystość miała zupełnie inną oprawę. Obecni na sali byli tylko uczniowie, ich wychowawcy oraz Dyrekcja Szkoły. Warunki te nie przeszkodziły jednak dzieciom, które pięknie zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności. Po złożeniu ślubowania aktu pasowania dokonał Pan Dyrektor. Następnie dzieci otrzymały legitymacje szkolne i wiele upominków.

Po tej uroczystości rozwiązany został konkurs na nazwy drzewka, które posadziły dzieci w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. O zwycięstwie decydowali nauczyciele, którzy typowali propozycje nadesłane przez dzieci. W klasie 1 a zwyciężył  Wojciech Durka, który zaproponował nazwę „Wiązomir”. Zwyciężczynią zaś w klasie 1 b została Nina Urbaniak, której propozycja nazwy drzewka brzmiała – „Zielonek”. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą