Pierwsza pomoc przedmedyczna z udziałem strażaków OSP Dąbcze

Pierwsza pomoc przedmedyczna z udziałem strażaków OSP Dąbcze

28 marca do internatu SOSW w Rydzynie przybyli strażacy z OSP z Dąbcza. Głównym celem spotkania było przekazanie wychowankom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Podczas pogadanki ratownicy zaprezentowali używany przez nich sprzęt i wyjaśnili na czym polega ich praca. Wychowankowie zapoznali się z działaniem defibrylatora – urządzenia służącego do przywrócenia akcji serca w przypadku jej nagłego zatrzymania. Największą atrakcją cieszyły się ćwiczenia praktyczne na fantomie, w których oprócz wychowanków uczestniczyli także wychowawcy grup. Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdego z nas i dlatego warto doskonalić te umiejętność.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd