Pierwszy dzień działań "Prędkość - Zero Tolerancji" - podsumowanie pierwszego dnia

Pierwszy dzień działań "Prędkość - Zero Tolerancji" - podsumowanie pierwszego dnia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podsumowali pierwszy dzień działań „Prędkość – Zero tolerancji”. Akcja odbyła się na drogach całego województwa Wielkopolskiego.

19 marca br. to pierwszy dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – Zero Tolerancji”. Celem działań jest wyeliminowanie z ruchu kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, zmierzając do zwiększenia poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Udział w akcji wzięli także policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Podczas kilkugodzinnych działań policjanci ujawnili 10 naruszeń prędkości samochodami osobowymi oraz ciężarowymi. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali cztery dowody rejestracyjne z uwagi na nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów.

Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać! Akcja potrawa do 24 marca br.

 

źródło: leszno.policja.gov.pl

1 komentarz do "Pierwszy dzień działań „Prędkość – Zero Tolerancji” – podsumowanie pierwszego dnia"

  1. Jeździłem dzis w Poznaniu i troche po Lesznie . I żadnego radiowozu nie widziałem .
    Chyba w krzakach pochowani byli

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Imprezowy weekend w Dąbczu

W najbliższy piątek Burmistrz MiG Rydzyna, sołtys Dąbcza wraz z radą sołecką oraz OSP Dąbcze zapraszają na kino plenerowe. 10 września o 20.00 obok remizy

2. liga mężczyzn: W sobotę premierowy mecz z Poznaniem

W najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki 2. ligi mężczyzn w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Wamet Dąbcze w premierowej kolejce grupy południowej podejmie we własnej hali KR-S fairplayce