Pierwszy egzamin ósmoklasisty

Pierwszy egzamin ósmoklasisty

Już w poniedziałek zaczynamy egzaminy klas ósmych. Mimo trwającego strajku, nie stało się to, czego rodzice obawiali się najbardziej, czyli nie odwołano egzaminów. Udało się powołać komisje i wszystko ma odbyć się zgodnie z planem.

Publikujemy oświadczenie Dyrektora SP z Rydzyny:

„W związku z egzaminami ósmoklasistów przeprowadzanymi w dniach 15 – 17 kwietnia br. (poniedziałek, wtorek, środa) informuję, że te dni są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I – VII i klas trzecich gimn. Szkoły Podstawowej w Rydzynie.

Szkoła w te dni zapewnia opiekę świetlicową.
Opieka ta będzie pełniona wyłącznie w budynku nr 4 (byłe gimnazjum) przy ul. Wolności 14A.

W związku z tym uprzejmie proszę o niezwłoczne zgłoszenie dzieci, które będą potrzebować opieki w szkole (w jakich godzinach?), pracownikom sekretariatów naszej szkoły poprzez dziennik elektroniczny „ Librus”:
– uczniowie klas 1 – 5 do pani Kingi Machowiak
– uczniowie klas 6 – 8 do pani Małgorzaty Więckowiak
lub telefonicznie
– uczniowie klas 1 – 5 nr tel. 65 5380022, ul. Zamkowa 3
– uczniowie klas 6 – 8 nr tel. 65 5297992, ul. Wolności 14A”.

Także w SP Dąbczu są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. „Tego dnia obowiązkowo do szkoły przychodzą ósmoklasiści.  Przywóz – bez zmian, rozwóz – około 11.30” – możemy przeczytać na stronie szkoły.

Trzecią szkołą w naszej gminie, w której uczniowie podejdą do egzaminu ósmoklasisty jest SP Kaczkowo. Także w tej placówce pozostałe dzieci mogą cieszyć się dniami, wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Trzymamy kciuki za młodzież i życzymy powodzenia na pierwszym poważnym egzaminie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CAPTCHA
Refresh

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Rydzynie

Zgodnie z przeprowadzonym konkursem nową dyrektor Szkoły Podstawowej im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Rydzynie została Pani Izabela Rychlik, która była nauczycielem w Szkole Podstawowej

Milion złotych na deszczówkę!

Sejmik Województwa Wielkopolskiego 19 lipca 2021 roku podjął uchwałę w sprawie przekazania przez Województwo Wielkopolskie dotacji jednostkom samorządu terytorialnego w ramach programu pn. „Deszczówka”. Wsparcie

Narada sołtysów

Na naradzie z Burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna zjawili się sołtysi z naszej gminy. Rozmawiali o wysokości funduszu sołeckiego na 2022 rok w poszczególnych wioskach.