PILNE! STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

PILNE! STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

W związku z pojawieniem się koronawirusa COVID-19 został wprowadzony STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO. Oznacza to, że w najbliższym czasie czekają nas spore zmiany.

Przede wszystkim zostają zaostrzone kontrole na granicach na co najmniej dziesięć dni. Osoby wracająca z zagranicy zostają objęci czternastodniową kwarantanną, a cudzoziemcy w najbliższym czasie mają zakaz wjazdu.

Od niedzieli zostaje wstrzymany również międzynarodowy ruch kolejowy i lotniczy.

Zaistniała sytuacja oznacza zmiany również w życiu towarzyskim. Zostają zamknięte puby, restauracje* oraz galerie handlowe. Otwarte będą jedynie sklepy z artykułami pierwszej potrzeby, spożywcze, apteki oraz banki, (także, znajdujące się w centrach handlowych).

Zakazane zostały również zgromadzenia powyżej 50 osób.

W najbliższym czasie najlepiej pozostać w domu, ograniczyć spotkania towarzyskie i postarać się, w miarę możliwości, pracować zdalnie. Lepiej przeczekać ten czas w myśl zasady: „lepiej zapobiegać niż leczyć” i zachować spokój.

*poza opcją na wynos i możliwością zamówienia cateringu.

1 thought on “PILNE! STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO”

  1. Zakaz zakazem ale coś jest nie tak. Dziś spotkałam Pana(w sklepie) który wrócił z Niemiec z pracy. Stwierdził że na granicy został przebadany i nic mu nie jest. Więc, czy tacy ludzie są niedoinformowani że powinni te dwa tygodnie odsiedzieć w domu.? Więc dla kogo ten zakaz.. Chodzą sobie jak by nigdy nic. Jak tak będzie to nigdy się to nie skończy. Więc po co ten zakaz jak ludzie tego nie przestrzegają.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u