Piotr Kirszke trener Fitness Roku

Piotr Kirszke trener Fitness Roku

Piotr Kirszke otrzymał III miejsce w Wielkopolsce w kategorii Trener Fitness Roku i I miejsce w regionie leszczyńskim w kategorii Trener Fitness Roku. Dziś u nas dzieli się swoją historią.

Na początek standardowe pytanie. Co Cię skłoniło do treningów?

W pewnym momencie swojego życia powiedziałem sobie: „dość „! Schudłem 35 kg. Tak rozpoczęła się moja przygoda z siłownią i dążeniem do idealnej sylwetki. Zacząłem interesować się treningiem oraz zdrowym stylem życia. Osobistą pasją do aktywności fizycznej pragnąłem dzielić się z innymi. Z biegiem czasu zacząłem pracować jako instruktor na siłowni.

Ile lat już działasz w branży ?

W branży działam już od siedmiu lat. Dwa lata pracuję jako instruktor na siłowni , a pięć jako trener personalny.

Początki na pewno były ciężkie. Czy teraz też wkładasz dużo pracy w swój rozwój?

Oczywiście, cały czas poszerzam swoja wiedze z zakresu treningu i dietetyki.

Bardzo aktywnie minął mój ostatni czas na szkoleniach z zakresu treningu funkcjonalnego oraz treningu medycznego. To duża dawka przydatnej wiedzy, która przekłada się na jeszcze lepszą jakość treningów. Książki i publikacje naukowe są również moim motorem napędowym i bardzo często z nich korzystam.

Czy swoje działanie traktujesz jako pracę, czy coś w rodzaju misji pomagania ludziom w dążeniu do dobrej sylwetki i zdrowego stylu życia?

Pomagam ludziom spełniać ich marzenia, robię to co kocham. Cieszy mnie to jak ludzie poprzez zmianę wyglądu i nawyków żywieniowych zmieniają swoje życie na lepsze czerpiąc z niego pełnymi garściami.

Głęboko wierze w ogromny potencjał każdego ciała i jego zdolność do samorealizacji, dlatego ciągle sie rozwijam i wykorzystuje każdy rodzaj treningu. Oczywiście przyjazna atmosfera i dobry kontakt z podopiecznym sprawia , ze zmienia się nastawienie i ogólna chęć do życia .

Jesteś właścicielem dwóch fitness klubów i siłowni. Czy planujesz dalsze inwestycje i kolejne oddziały?

Obecnie powiększyliśmy nasze studio w Lesznie o 105 metrów kwadratowych do prowadzenia zajęć grupowych, warsztatów i szkoleń. Pomagamy również w prowadzeniu cateringu Active Kitchen Catering Dietetyczny. W tym roku planujemy bardzo mocno rozwinąć swoją działalność w Lesznie.

Czy ty i twoi pracownicy jesteście wymagającymi trenerami?

(Śmiech) Zmieniamy życie ludzi już od 2016 roku. Wierzymy, że oferujemy najbardziej efektywne, bezpieczne i dynamiczne programy treningowe. W Active Life jesteśmy zainteresowani możliwościami a nie ograniczeniami. Wierzymy, że każdy może być coraz lepszy, osiągać cele czy przekraczać granice. Narzędziem, które to umożliwia jest ruch. Stosowany w odpowiedni sposób, przez profesjonalną kadrę może przynieść niesamowite  rezultaty.

Opowiedz nam o swojej pracy.

W Active Life pracuje z moimi podopiecznymi głównie indywidualnie, w formie treningów personalnych. Sesja treningowa trwa 55 minut. W zależności od indywidualnych preferencji spotykam się z podopiecznymi dwa, trzy razy w tygodniu.

Niezależnie od formy treningu, każdą współpracę z podopiecznym rozpoczynam od kompleksowej konsultacji trenerskiej, która decyduje o dalszej drodze klienta.

Prowadzenie podopiecznych indywidualnie i w małych dedykowanych grupach przynosi dużo radości i satysfakcji.

Stawiam na bezpieczeństwo, poprawną technikę i zdrowie naszych podopiecznych.

W swojej pracy dużą wagę przykładam do jakości wykonywanego ruchu oraz koncentruje się na rozwijaniu podstawowych wzorców ruchowych.


Czy planujesz rozbudować swoją wiedzę w innych kierunkach zwiazanych ze zdrowiem?

Ostatnie lata poświeciłem na studia fizjoterapii, żeby jeszcze lepiej zrozumieć ludzkie ciało i zwiększyć jakość moich usług. Obecnie skupiam się na treningu medycznym i w tym kierunku planuje rozwój w najbliższym czasie.

Kto cie wspiera duchowo w chwilach zwątpienia?

Najbliżsi.

Jak przyciągasz klientów w czasach ogromnej konkurencji w branży fitnessowej?

Ciągle dążymy do perfekcji 😉 Naszym celem jest dostarczenie profesjonalnej i zindywidualizowanej usługi na najwyższym poziomie. Chcemy żeby podopieczni czuli się u nas jak u siebie ,dlatego mogą liczyć na wsparcie i stałą pomoc podczas drogi do celu.

Misją klubu było stworzenie miejsca, w którym każdy bez względu na cel i stopień zaawansowania, może efektywnie i bezpiecznie dbać o zdrowie i formę, a przede wszystkim spędzać czas ze wspaniałymi ludźmi, którzy tworzą naszą aktywną społeczność.

Myślę, że przede wszystkim trzeba wyjść od zrozumienia potrzeb naszego klienta. Nie można mówić o skutecznym motywowaniu, jeśli nie jesteśmy wstanie dotrzeć do wewnętrznych pobudek drugiej osoby, jakie nimi kierują. Na tym, niestety, większość trenerów się wykłada się, bo nie potrafią oni nawiązać głębokiej i szczerej relacji ze swoim podopiecznym.

Część sportowa Active Life to otwarta przestrzeń, w której znajdziesz wolne ciężary, mnóstwo funkcjonalnych zabawek. Wzbogaciliśmy się również w sale wielofunkcyjna, która służy nam do zajęć grupowych oraz szkoleń. Oferujemy wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską i indywidualne programowanie treningu, a to wszystko w klubie gdzie najwyższa jakość obsługi klienta stoi na pierwszym miejscu, a sam klub przyciąga czystością i porządkiem.

Co czujesz po osiągnięciu wspomnianego wyżej sukcesu ?

Cieszmy mnie to, że zostałem doceniony przez tak wiele osób. Dało mi to jeszcze większego „kopa” do działania

Jak zachęciłbyś ludzi do rozpoczęcia przygody z wysiłkiem fizycznym?

Najważniejsza jest zmiana sposobu myślenia, wyznaczenie realnych celów i wiara w możliwość osiągnięcia wymaganego rezultatu.

To tak naprawdę 4 kroki do osiągnięcia swojego celu.

Przyjdź porozmawiamy na temat Twojej dotychczasowej aktywności fizycznej , zdrowia oraz stylu życia , a także wspólnie sprecyzujemy Twój cel. Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni program treningowy, dzięki któremu zobaczysz efekty już po pierwszym miesiącu współpracy. Wspólnie ustalimy również system motywacyjny, który sprawi, że aktywność fizyczna stanie się Twoim nawykiem. Dzięki temu osiągnięcie celu będzie dużo łatwiejsze

Najważniejsze to od razu zrobić pierwszy krok i wyjść z domu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Przygoda z siatkówką na wyciągnięcie ręki

Patryk Ashton od niedawna mieszka w Rydzynie. Jego pasją jest siatkówka, a ponieważ wiele osób w czasach szkolnych lubiło ten sport, postanowił rozkręcić grupę chętnych

Planowane wyłączenia prądu w Dąbczu

24 listopada 2020 r. w godz. 07:30 – 08:0024 listopada 2020 r. w godz. 14:00 – 14:30 Dąbcze ul. Lotnicza nr 1; ul. Maruszewska działka

stat4u