Zamknij

Wróbelki miały okazję poznać tajniki tworzenia gobelinów

15:28, 31.03.2023 .
Skomentuj

 Gobeliniarstwo jest jednym z najstarszych rzemiosł na świecie. Początki sięgają kilku wieków przed naszą erą. Początkowo używano tylko włókien naturalnych – lnu, bawełny, konopi, wełny owczej czy koziej, w dzisiejszych czasach używa się też włókien sztucznych. 
Dzieci z grupy Wróbelki miały okazję poznać tajniki tworzenia gobelinów dzięki jednej z mam. Swoją pasją podzieliła się pani Katarzyna Menke. Pani Kasia przyniosła do przedszkola tylko część swoich prac wszystkie piękne, wymagające mnóstwa pracy, czasu i pasji.  Dzieci zostały wprowadzone w tajniki tworzenia gobelinów, jakiego rodzaju nici, włóczki trzeba użyć do wykonania.  

Czasem jest to inspiracja przyrodą, a czasem zjawiskami. Często też jest to forma arteterapii – daje siłę sprawczą, pozwala pobyć z własnymi myślami, odnaleźć harmonię,  spokój i odpoczynek. Pani Kasia opowiedziała i pokazała również rodzaje wełny i sznurków, które dzieci dotykały, porównywały, określały kolory. Następnie pokazała i omówiła na czym polega  technika tkania.  Na przygotowanych, wysuszonych i wymoczonych wcześniej ramach /gałęziach/ dzieci zaczęły działać. Wszyscy pracowali w wielkim skupieniu, pomagali sobie, przeżywali wyniki swojej pracy. Powstały prace, które zostaną w kąciku  kreatywnym Wróbelków. 

[FOTORELACJA]2165[/FOTORELACJA]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%