Zamknij

Powiat dofinansuje letnie patrole wodniaków

16:00, 30.05.2023 powiat-leszczynski.pl
Skomentuj

Powiat leszczyński podpisał z Rejonowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Lesznie umowę, w ramach której dofinansuje letnie patrole wodniaków nad jeziorami.

Samorząd powiatowy co roku wspiera finansowo działania związane z zapewnieniem w okresie letnim bezpieczeństwa mieszkańców powiatu i turystów nad akwenami wodnymi. Działalnością tą zajmuje się Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lesznie.

Powiat leszczyński przeznaczył w 2023 r. 7 tys. zł na zabezpieczenie akwenów wodnych w powiecie leszczyńskim w sezonie wakacyjnym przez ratowników wodnych. Pieniądze zostaną wydane m.in. na zakup paliwa i oleju do łodzi patrolujących jeziora oraz na zabezpieczenie imprez wodnych odbywających się na wodach powiatu leszczyńskiego.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie starosta Jarosław Wawrzyniak podpisał umowę z prezesem RWOPR Arturem Nowakiem. W spotkaniu uczestniczyła także Izabela Nowak, zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie.

(powiat-leszczynski.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%