Zamknij

Wielkopolskie: w Poznaniu działa "Urzędomat"; można z niego odebrać zamówione wcześniej dowody rejestracyjne

08:32, 30.11.2023 PAP
Skomentuj PAP PAP

Jak poinformował w środę poznański magistrat, to pierwszy taki "Urzędomat" w Polsce, który powstał niezależnie od firm posiadających urządzenia paczkowe.

Urządzenie to – jak wskazano - działa na podobnej zasadzie, jak te, z których można odbierać zamówione przesyłki.

"Klient podczas składania wniosku ma możliwość wyboru, czy chce odebrać dowód rejestracyjny w okienku, czy z +Urzędomatu+. Ta druga forma ma tę przewagę, że odbioru można dokonać poza godzinami pracy wydziału i nie trzeba umawiać się na wizytę, a +Urzędomat+ działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu" – wskazał magistrat.

Dodał, że kiedy gotowy dokument dotrze do urzędu, pracownicy włożą go do +Urzędomatu+, a mieszkaniec na podany numer telefonu otrzyma SMS z kodem PIN do otwarcia skrytki. Dowód będzie oczekiwał na odbiór 48 godzin.

Magistrat wskazał, że "Urzędomat" przy Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych przy ul. Gronowej wprowadzono pilotażowo. Pierwsi mieszkańcy odebrali już z niego zamówione wcześniej dowody rejestracyjne.

"Jeżeli ta formuła doręczania dokumentów się sprawdzi, wówczas rozważane będzie, które dokumenty urzędowe mogą być również dostarczane do mieszkańców w podobnej formule" – zaznaczono.

ajw/ jann/ rkj/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%