Zamknij

Jak porowatość wpływa na wygląd włosów?

18:54, 23.08.2023 . Aktualizacja: 16:20, 30.08.2023
Skomentuj

Jak porowatość wpływa na wygląd włosów?

Porowatość włosów jest obecnie często omawianym kryterium przy doborze skutecznej pielęgnacji. Stopień odchylenia łuski od łodygi włosa, czyli właśnie porowatość znacznie wpływa na wygląd i poziom odżywienia pasm. Dowiedz się na ten temat więcej i zastosuj.

Porowatość włosów - jak ją określić

Porowatość włosów określa poziom odchylenia łuski od łodygi włosa. Najczęściej łuski odchylają się od łodygi na końcach, ale istnieją typy włosów, które posiadają tę specyfikę na całej długości. Zarówno poziom odchylenia łusek jak i typ włosów wpływają na ich wygląd, co bezpośrednio wiąże się ze sposobem pielęgnacji. Konieczność dopasowania kosmetyków do stopnia porowatości włosów może przynieść zaskakujące efekty w kondycji oraz wyglądzie włosów. By określić porowatość włosów możesz samodzielnie przeprowadzić test. Producenci kosmetyków, dedykowanych dla włosów nisko, średnio i wysokoporowatych udostępniają na swoich stronach internetowych możliwość dokonania analizy stopnia porowatości i kondycji włosów, by dopasować odpowiedni produkt. Możesz też wykonać test z użyciem szklanki, wypełnionej letnią wodą. Jak wykonać test na porowatość włosów w domu? Ostrożnie wyrwij włos i umieść go w szklance, wypełnionej letnią wodą. Jeśli po pięciu minutach włos utrzyma się na powierzchni, posiadasz włosy niskoporowate. Jeżeli włos osiądzie w połowie głębokości wody, możesz mówić o włosach średnioporowatych. Włos, który całkowicie opada na dno to pasmo wysokoporowate. 

Włosy niskoporowate- jakie są ich potrzeby?

Włosy niskoporowate są odporne na wchłanianie wilgoci, a ich wygląd może wydawać się idealny. Włosy zdrowo wyglądające, pełne blasku, gładkie są specyficzne pod katem pielęgnacji oraz stylizacji. Dzięki ich odporności na uszkodzenia nie wymagają na co dzień specjalistycznej dbałości, ale za to są mniej podatne na stylizację. Ciężkie, grube, sprężyste włosy niskoporowate nie chcą się kręcić, a ułożenie fantazyjnej fryzury nie zawsze jest możliwe. Włosy niskoporowate nie potrzebują protein, humektanty są dla nich neutralne, natomiast emolienty można stosować pod warunkiem odpowiedniego doboru. 

Włosy średnioporowate - specyfika

Średnioporowate włosy są najczęściej proste lub falowane, wyglądają zdrowo, jednak mają tendencję do utraty blasku i odpowiedniego poziomu nawilżenia. Z tego względu warto nawilżać je na co dzień i dbać o zachowanie bariery lipidowej. W pielęgnacji włosów średnioporowatych odnajdują się odbudowujące proteiny oraz humektanty, dbające o nawilżenie łodyg włosowych. Dzięki regularnej dbałości oraz dopasowywaniu specyfiki pielęgnacji do indywidualnych potrzeb i uwarunkowań możesz cieszyć się zdrowymi włosami na co dzień. 

Włosy wysokoporowate - jakiej pielęgnacji wymagają?

Wysokoporowate włosy są najbardziej wymagające w pielęgnacji, gdyż łatwo ulegają przesuszeniu, maja tendencję do łamliwości, puszenia się oraz wypadania. Koniecznie stosuj dla nich odżywcze, odbudowujące proteiny i unikaj emolientów, które mogłyby je obciążyć i wzmóc produkcje sebum na skórze głowy. Wybierz kosmetyki, dedykowane do włosów suchych i zniszczonych. Regularnie stosuj odżywcze maski, serum i odżywki silnie regenerujące. Zwróć uwagę, by nie przeciążyć ich nadmiarem stosowanych kosmetyków. Nie używaj w pielęgnacji ciepłej wody, która może przesuszać pasma. Wybierz letnią temperaturę, dzięki której zapewnisz włosom ochronę przed przesuszeniem. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

BrabraraBrabrara

0 0

Bardzo wpływa, tak samo jak cięcie czy stopień poniszczenia ale generalnie to moje i tak trzymają się dobrze, thermo protect z suszarki philipsa chyba cośdaje 14:19, 25.08.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%