Zamknij

Za kulisami produkcji wódki: Technologia i rzemiosło

13:49, 07.02.2024 . Aktualizacja: 13:52, 07.02.2024
Skomentuj

Obecnie rynek alkoholi prezentuje swoim znawcom naprawdę ogromną różnorodność trunków. Istnieje wiele znakomitych propozycji, ale na uwagę szczególnie zasługuje toruńska wódka. Jej wytwarzanie to naprawdę ciekawy proces i warto przyjrzeć się, w jaki sposób działa podczas niego producent wódki. Dowiedz się, jak każdego dnia technologia i rzemiosło, tradycja i nowoczesność łączą się ze sobą na każdym etapie i pozwalają na wytworzenie niezwykłego napitku.

Toruńska wódka, czyli wyjątkowy i lokalny produkt

 

Na początku warto zaznaczyć, że toruńska wódka to produkt związany z konkretnym miastem, wytwarzany z lokalnych składników. Jest to zatem istotna część historii Torunia, a sam budynek zakładu to jeden z jego zabytków. Wytwórnia działa już od wielu lat i obecnie jest jednym z niewielu producentów wódki z całkowicie rodzimym kapitałem. Przygotowywane na jej terenie alkohole cechują się wysoką jakością oraz doskonałym smakiem, który jest efektem połączenia ze sobą dawnych tradycji z nowoczesnymi urządzeniami. 

Co jest wykorzystywane do produkcji wódki toruńskiej?

 

Proces wytwarzania rozmaitych trunków jest bardzo ciekawy. To powoduje chęć zerknięcia za kulisy działań, jakie podejmuje producent wódki, by ostatecznie móc przedstawić szerszej publiczności swój wyrób. W przypadku toruńskich napojów bardzo ważne jest przywiązanie do klasycznych metod i kontrola jakości. Korzysta się wówczas z produktów od lokalnych gorzelni rolniczych i z wody głębinowej z własnego ujęcia. Wybrane składniki są wolne od pestycydów i GMO, a baza do produkcji alkoholu ma właściwy odczyn. To z kolei pozwala na uzyskanie doskonałego, aksamitnego smaku. Oprócz tego warto też zwrócić uwagę na to, że stosuje się tam własne maceraty, przygotowywane według klasycznych receptur z owoców, ziół oraz przypraw. Z kolei autorskie przepisy to wynik wielu lat doświadczenia i prób, by uzyskać jak najlepszy efekt oraz wyrazisty aromat alkoholu.

Tradycja i nowoczesność w wytwarzaniu wódki

 

Tradycyjne receptury, sprawdzone, lokalne składniki oraz wiekowe przepisy dziś łączą się z nowoczesnym sprzętem, jaki może stosować producent wódki. W przypadku wyrobów od Toruńskich Wódek Gatunkowych jest to między innymi 5-kolumnowy aparat rektyfikacyjny, filtracja węglem aktywnym czy też stacja demineralizacji. Zmodernizowany zakład to też gwarancja poziomu wyrobu oraz sposób na udoskonalenie procesu produkcji. Każdy jej kolejny etap jest ściśle kontrolowany, co z kolei pozwala na uzyskanie pożądanego smaku oraz aromatu. W ten sposób powstają takie wódki jak śliwowica czy hubertówka.

 

Producent wódki – odpowiedzialność za niezwykły smak i jakość

 

Jak widać, działania, jakie podejmuje producent wódki taki jak Toruńskie Wódki Gatunkowe, są bardzo zróżnicowane. Tylko nieustanna praca i kolejne próby mogą prowadzić do uzyskania zadowalającego efektu. Trunki takie jak te, które powstają w tradycyjnej wytwórni, z pewnością znajdą swoje miejsce w zbiorach wielu kolekcjonerów tego typu alkoholi. Zapoznaj się zatem z tym, w jaki sposób technologia i rzemiosło łączą się razem, by ostatecznie doprowadzić do powstania niezwykłego wyrobu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%