Zamknij

Kierowcy, trzymajcie się! Paliwa znowu podrożały. I to nie koniec

07:59, 11.02.2024 Źródło: e-petrol.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Początek lutego to kontynuacja podwyżek cen paliw na rynku detalicznym. Kierowcy znów zapłacą o kilka groszy więcej, ale wiele wskazuje, że to nie koniec. 

Kierowcy w Polsce muszą przygotować się na kolejny cios. Ceny paliw pójdą w górę, a ekspertów niepokoi kontynuacja tej tendencji w nadchodzących tygodniach.

Ropa naftowa, kluczowy czynnik wpływający na ceny paliw, nie daje oddechu. Światowe giełdy naftowe rejestrują wzrosty, a to z kolei przekłada się na koszty hurtowe w Polsce. Najnowsze notowania wskazują na to, że benzyna i olej napędowy są teraz w rafineriach najdroższe od trzech miesięcy.

Skokowy wzrost cen już teraz odbija się na portfelach kierowców. Detaliczne ceny paliw również idą w górę, co sprawia, że tankowanie staje się coraz bardziej kosztowne. Benzyna bezołowiowa 95 podrożała, podobnie jak olej napędowy i autogaz.

Co więcej, perspektywy na przyszłość nie są zbyt optymistyczne. Sprzedawcy paliw mają coraz mniejszą przestrzeń do manewru, aby złagodzić skutki wzrostów cen na rynku hurtowym. Ekspertów niepokoi, że to tylko początek, a ceny mogą wzrosnąć jeszcze bardziej.

Kierowcy powinni przygotować się na dalsze podwyżki w najbliższych tygodniach. Prognozy wskazują, że ceny paliw mogą wzrosnąć jeszcze o kilka groszy, co odbije się na już i tak obciążonych finansach kierowców.

A jak będzie w najbliższych dniach? 

Specjaliści rynku paliw z portalu e-poetrol.pl dr Jakub Bogucki, Grzegorz Maziak zakładają przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw: 6,31-6,42 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla 6,54-6,66 zł/l a dla autogazu 2,91-2,97 zł/l.

(Źródło: e-petrol.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%