Zamknij

Zmiany na Facebooku i Instagramie. Wszystko przez sztuczną inteligencję

12:46, 12.02.2024 Źródło: Radio ZET/tech.biznesinfo.pl/mobiletrends.pl/ Przygotował Dawid Tłuchowski
Skomentuj Fot. Wikimedia Commons Fot. Wikimedia Commons

Meta wprowadza nowe oznaczenia na Facebooku, Instagramie i Threads. Decyzja ma na celu zwiększenie przejrzystości i identyfikacji treści generowanych przez sztuczną inteligencję.

Koncern Meta, właściciel platformy Facebook, Instagrama i aplikacji Threads, ogłosił wprowadzenie nowych oznaczeń mających na celu zwiększenie transparentności treści generowanych przez sztuczną inteligencję (AI). Decyzja ta wynika z dążenia do wypracowania standardów umożliwiających łatwą identyfikację treści stworzonych za pomocą narzędzia Meta AI.

W najbliższych miesiącach użytkownicy platformy mogą zatem spodziewać się widocznych komunikatów informujących o tego typu treściach.

W jaki sposób oznaczone będą treści?

Oznaczenia będą obejmować treści opublikowane na Facebooku, Instagramie i Threads, wskazując, które obrazy zostały wygenerowane przy użyciu narzędzi koncernu Meta AI. Etykiety o nazwie "Imagined with AI" pojawią się bezpośrednio nad nazwą użytkownika, który opublikował dany obraz.

Decyzja Meta o wprowadzeniu tych oznaczeń wynika z obaw dotyczących braku zaufania użytkowników do treści generowanych przez sztuczną inteligencję.

Koncern pragnie zabezpieczyć społeczność internetową przed dezinformacją i niejednoznacznymi treściami, zapewniając jednocześnie transparentność w kwestii generowanych obrazów i filmów.

Kiedy zmiany w Polsce?

Warto podkreślić, że choć Meta rozpoczęła wdrażanie nowego systemu oznaczeń, narzędzie Meta AI nie jest jeszcze dostępne w Polsce.

Firma zapowiada stopniowe wprowadzanie nowości na różnych rynkach.

Dodatkowo, Meta ogłosiła partnerską współpracę z liderami technologicznymi, takimi jak Microsoft, Google, OpenAI, Adobe, Midjourney i Shutterstock. Wspólny cel to opracowanie systemu, który automatycznie będzie w stanie rozpoznawać, czy daną treść stworzył człowiek, czy sztuczna inteligencja.

(Źródło: Radio ZET/tech.biznesinfo.pl/mobiletrends.pl/ Przygotował Dawid Tłuchowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%